Naga Markets

znak z kanguremW związku z decyzją Banku Rezerw Australii (RBA) o utrzymaniu stóp procentowych na niezmiennym poziomie, kurs dolara australijskiego reagował umocnieniem i o poranku był najsilniejszą z głównych walut G10. Szalę na swoją korzyść przechyla jednak dolar amerykański i wtorkowe zyski na AUD/USD zostały całkowicie zniesione. Jednocześnie na rynku giełdowym umacnia się Wall Street, a kontrakty terminowe na S&P 500 rosną o ponad 1%. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

  • RBA utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, zgodnie z rynkowym konsensusem
  • Kurs dolara australijskiego zyskiwał ponad 0,4% w relacji do USD, jednak przed godziną 11:00 cały zysk został wyzerowany
  • Na rynku giełdowym WIG20 rośnie o niespełna 0,7%, a po drugiej stronie oceanu kontrakty futures na S&P 500 umacniają się o 1,1%.Kurs dolara australijskiego musi uznać wyższość dolara amerykańskiego

Stopy procentowe w Australii pozostały na poziomie 0,25%. Funkcjonowanie rynku obligacji skarbowych uległo poprawie, a rentowność 3-letnich (AGS) jest na poziomie około 25 punktów bazowych. Biorąc pod uwagę te zmiany, Bank zmniejszył wielkość i częstotliwość zakupów obligacji, które do tej pory wyniosły około 50 miliardów dolarów australijskichkomentował Krzysztof Wiwatowski z Comparic.pl.

W reakcji na decyzję RBA kurs dolara australijskiego, który znajduje się w korekcie wzrostowej od połowy marca odbijał i przez chwilę był najsilniejszą walutą G10. Obecnie aprecjacja została zniesiona, jednak AUD/USD przesuwa się nadal w nachylonym wzrostowo kanale technicznym.

Kurs AUD/USD na wykresie H4. Źródło: Tradingview.com
Kurs AUD/USD na wykresie H4. Źródło: Tradingview.com

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułPBG otrzymał żądanie natychmiastowego wykupu obligacji o wartości 2,61 mln zł
Następny artykułIPAG: PKB spadnie o 8,5% w II kw., w całym 2020 r. zmniejszy się o 2,9%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here