Naga Marketsznak z kanguremW związku z decyzją Banku Rezerw Australii (RBA) o utrzymaniu stóp procentowych na niezmiennym poziomie, kurs dolara australijskiego reagował umocnieniem i o poranku był najsilniejszą z głównych walut G10. Szalę na swoją korzyść przechyla jednak dolar amerykański i wtorkowe zyski na AUD/USD zostały całkowicie zniesione. Jednocześnie na rynku giełdowym umacnia się Wall Street, a kontrakty terminowe na S&P 500 rosną o ponad 1%. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

  • RBA utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, zgodnie z rynkowym konsensusem
  • Kurs dolara australijskiego zyskiwał ponad 0,4% w relacji do USD, jednak przed godziną 11:00 cały zysk został wyzerowany
  • Na rynku giełdowym WIG20 rośnie o niespełna 0,7%, a po drugiej stronie oceanu kontrakty futures na S&P 500 umacniają się o 1,1%.

Kurs dolara australijskiego musi uznać wyższość dolara amerykańskiego

Stopy procentowe w Australii pozostały na poziomie 0,25%. Funkcjonowanie rynku obligacji skarbowych uległo poprawie, a rentowność 3-letnich (AGS) jest na poziomie około 25 punktów bazowych. Biorąc pod uwagę te zmiany, Bank zmniejszył wielkość i częstotliwość zakupów obligacji, które do tej pory wyniosły około 50 miliardów dolarów australijskichkomentował Krzysztof Wiwatowski z Comparic.pl.

W reakcji na decyzję RBA kurs dolara australijskiego, który znajduje się w korekcie wzrostowej od połowy marca odbijał i przez chwilę był najsilniejszą walutą G10. Obecnie aprecjacja została zniesiona, jednak AUD/USD przesuwa się nadal w nachylonym wzrostowo kanale technicznym.

Kurs AUD/USD na wykresie H4. Źródło: Tradingview.com
Kurs AUD/USD na wykresie H4. Źródło: Tradingview.com

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here