Naga MarketsS&P 500 domyka lukę, kurs ropy czeka na OPEC+, Biocchi DirectaRopa obecnie konsoliduje się w okolicach 26,5 USD za baryłkę. Traderzy zastanawiają się jaki dalszy los czeka “czarne złoto“? Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że SP500 od dołka jest oddalone już o ponad 23%. Czy “byki” będą kontratakować? O sytuacji na rynku ropy przed posiedzeniem OPEC+ oraz o korekcie na rynku akcji na antenie Comparic24.tv mówił Davide Biocchi, trader brokera Directa.

  • Cena ropy naftowej odbije powyżej 30 dolarów za baryłkę jeżeli OPEC+ uzgodni cięcia produkcji
  • Istnieje jednak ryzyko, że kartel naftowy oraz Rosja nie dojdą do porozumienia w obliczu obecnej wojny cenowej
  • W momencie gdy rynek czarnego złota jest mocno wyprzedany, euforię widać na amerykańskich akcjach. Indeks S&P 500 w środę zamykał się na 2750 pkt., najwyżej od miesiąca

Ropa wzrośnie jeżeli OPEC+ zgodzi się ciąć produkcję o 10 mln baryłek ropy dziennie

Cena ropy znalazła ważne wsparcie w okolicach 20 dolarów za baryłkę. W związku z ogłoszeniem na czwartek posiedzenia OPEC+ miejsce miało silniejsze odbicie w okolice strefy 30 dolarów za baryłkę, tworząc obszar krótkoterminowej konsolidacji. Dzisiejsze oczekiwania skupiają się na tym, że producenci zgodzą się na zmniejszenie dziennej podaży czarnego złota o około 10-15 milionów baryłek, co pomogłoby czarnemu złotu pokonać obecny opór – komentował Davide Biocchi.

Na rynku amerykańskich akcji nastroje są zdecydowanie bardziej korzystne niż na rynku ropy. S&P 500 kończył środową sesję z zyskiem 3,41% i domykał lukę bessy z 12 marca, powracając do poziomu 2750 pkt. i nad dołki z czerwca 2019 roku. Notowaniom obecnie niewiele brakuje, aby znieść 50% marcowych spadków oraz pokonać 50-okresową EMA, które tworzą kolejny opór na 2800 pkt.

Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata finansów. Dołącz do naszej społeczności już teraz! Codziennie publikujemy dla Ciebie nagrania z programów ukazujących się na antenie Comparic24.tv, skróty informacyjne, rozmowy z analitykami oraz ciekawe wywiady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSkinwallet zmierza na NewConnect: 2-krotny wzrost liczby aktywnych użytkowników
Następny artykułCD Projekt ‘czuje się komfortowo’ z datą premiery ‘Cyberpunk 2077’ 17 września
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here