Naga MarketsPo silnych wzrostach z wtorku, rynek terminowy S&P 500 porusza się płasko w oczekiwaniu na otwarcie rynku kasowego. Podobnie zachowują się WIG20 oraz DAX, przechylające się raz na korzyść kupujących, raz na korzyść sprzedających. Giełda amerykańska czeka na wieczorne posiedzenie Rezerwy Federalnej, które może wywołać silniejszą zmienność, także na dolarze amerykańskim.


S&P 500 przetestuje historyczne maksima?

Rynek kontraktów terminowych emini S&P 500 wzrastał we wtorek o niemal 1%, kontynuując silną korektę wzrostową z czerwca. Na rynku kasowym amerykański indeks testował poziomy powyżej 2920 punktów, ostatecznie zamykając się jednak pod krótkoterminowym oporem. Nie zmienia to jednak faktu że do historycznych szczytów brakuje już niewiele ponad jednego procenta, więc przy założeniu, że FED wyda gołębi komunikat osłabiający dolara i zwiększy zmienność na rynkach finansowych. S&P 500 ma potencjał do rozrysowania nowych maksimów jeszcze w trakcie środowej sesji:

Indeks S&P 500 na wykresie dziennym, zamknięcie wtorkowe

Więcej na temat środowej sesji w Stanach Zjednoczonych i prognozach przed FOMC w programie Today in USA prowadzonym przez Bogusza Kasowskiego:

WIG20 oraz DAX płasko w drugiej części sesji

Na trochę ponad dwie i pół godziny przed zamknięciem handlu w Europie, polski indeks WIG20 utrzymuje się nad poziomem 2320 pkt., tracąc w okolicach 0,1% w stosunku do ceny otwarcia. Wtorkowa sesja dla indeksu była jedną z najsilniejszych w tym roku, pozwalając mu na wybicie istotnej strefy oporowej.

Podobne umocnienie prezentował również niemiecki DAX, który testował najwyższe poziomy od połowy kwietnia, zbliżając się do tegorocznych maksimów. W środę benchmark giełdy z Frankfurtu kontynuuje skromną aprecjację i zyskuje 0,04%.

DAX płasko przed FOMC


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here