Naga MarketsS&P 500 cofa po ustanowieniu nowego rekordu. Indeks spada do 4455 pkt.W piątek 14 sierpnia główne rynki akcji na Wall Street zakończyły tydzień wzrostami w związku z optymistycznymi nastrojami wynikającymi z ogólnie dobrego sezonu wyników i pozytywnych informacji wskazujących na dalsze ożywienie gospodarcze. Sesja pozwoliła na wygenerowanie nowych, rekordowych szczytów na indeksie S&P 500, jednak już w poniedziałek sentyment ten ulega chwilowej zmianie. Rynek kontraktów futures cofa do poziomu 4455 punktów.

  • Ubiegły tydzień ponownie stał pod znakiem nowych, rekordowych szczytów na amerykańskich indeksach
  • S&P 500 wybił poziom 4469 punktów w ostatni dzień handlu przed weekendem
  • W tym momencie jednak nastroje ulegają lekkiej zmianie, a kontrakty terminowe tracą
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wall Street: Amerykańskie rynki ponownie cofają po wybiciu szczytów

To już kolejny raz, kiedy amerykańskie indeksy wybijają rekordowe szczyty (ATH) i cofają, szukając oparcia na niższych poziomach. Rynek akcyjny w Stanach Zjednoczonych odnotował w piątek, 14 sierpnia kolejną dobrą sesję, co sprawiło, że indeks S&P 500 odwiedził poziom 4469 punktów.Wzrosty budowane były głównie w związku z optymistycznymi nastrojami wynikającymi z ogólnie dobrego sezonu wyników i pozytywnej trajektorii ożywienia gospodarczego podawanego przez urzędy statystyczne.

POBIERZ EBOOK JAK HANDLOWAĆ INDEKSAMI GIEŁDOWYMI

Dodatkowo, obawy związane z koronawirusem ustąpiły po tym, jak FDA i CDC zaleciły szczepionki wspomagające przeciw COVID-19 dla Amerykanów z obniżoną odpornością.

wykres Kurs S&P500 16.08.2021
Kurs S&P500 16.08.2021

Prawdopodobnie najbardziej znaczącym odczytem w ubiegłym tygodniu był środowy raport o inflacji, który pokazał, że ceny konsumpcyjne bez energii i żywności wzrosły mniej niż oczekiwano w lipcu. W tym również Departament Pracy w USA podał dzień później, że tygodniowa liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 375.000, co spełniało wstępne szacunki.

Sesja w poniedziałek zapowiada się jednak spadkowo po tym, jak z rana indeks generuje spadek o 0,15 procent. W tym tygodniu czekają nas również dane z FED jak i raporty odnośnie rynku pracy w USA, na których oczekują inwestorzy oraz obserwatorzy rynku.

Obecnie indeks oscyluje wokół poziomu 4460 punktów, jednak szansa na przecenę do niższych zakresów w związku z oczekiwaniem na dalsze dane może pojawić się w dalszej części tygodnia.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here