Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tleAmerykański indeks S&P 500 nadal generuje oznaki silnego trendu, co łatwo zauważyć na samym wykresie notowań. Według analityków z Wall Street  może być to jednak dopiero początek silniejszego rajdu, jaki może nas czekać. Jeśli indeks przełamie „psychologiczną i emocjonalną barierę” 4500 punktów, to zdaniem ekonomistów możemy doświadczyć tego samego ruchu, który miał miejsce w 1999 roku. Czy obecne wzrosty jednak poparte są fundamentami?

  • Jeśli S&P 500 przebije się ponad kluczowy poziom, może to wywołać falę dakszych wzrostów
  • Nadal utrzymuje się pozytywny akcent po ostatnich publikacji wyników finansowych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Analitycy z Wall Street widzą możliwość „emocjonalnego wyciskania” na S&P 500

Nadal trwamy w okresie bezprecedensowego wzrostu na rynku akcyjnym, czego pokłosiem są stałe wzrosty na indeksach giełdowych. Amerykański indeks S&P 500 generuje stale nowe, rekordowe szczyty (ATH) praktycznie bez większego udziału układów korekcyjnych.Mimo to jednak, do prawdziwego wzrostu dopiero może dojść, sądzą analitycy BTIG, którzy przygląda się dalszemu rozwojowi sytuacji widząc analogię w obecnym ruchu z tym z końca ubiegłego wieku.

Według nich S&P 500 mamiony dobrymi danymi, dociera powoli do strefy 4500 punktów, który według wielu może być „emocjonalnym i psychologicznym poziomem”. Jego przełamanie może dać silny upust strony popytowej, który przypomina ten z 1999 roku, kiedy indeks zbliżając się do szczytu wygenerował ponad pięcioprocentowy wzrost.

wykres Kurs S&P 500 H4 10.08.2021
Kurs S&P 500 H4 10.08.2021

Dodatkowo analitycy widzą w tym zależność, która również wpisywała się w tamtych czasach w charakterystykę rynku. Mowa o drastycznych wzrostach cen wybranych akcji – w tym wypadku mowa o tzw. „meme stock”, czyli memicznych spółkach skupowanych przez inwestorów detalicznych bez namysłu.

Dziś niewiele trzeba, aby zwołać setki inwestorów do skupowania wybranych akcji i sprawienia, że prawie upadająca spółka zaczyna rosnąć o 100, 200 czy 300 procent, napędzając przy tym też same indeksy.

Jedyną możliwość cofnięcia indeksu analitycy widzą w momencie przełamania 50-dniowej średniej kroczącej, która wypada obecnie na poziomie 4300 punktów. Wówczas szacują oni, że pierwsze sygnały spadkowe pojawią się na rynku – a ten jest w stanie wygenerować nawet 10 procentową przecenę w związku z tym.

Szybki pullback podkreślany jest również przez analityków Goldman Sachs, którzy ostrzegają, że rozprzestrzenianie się wariantu Delta Covid-19 uderzy w gospodarkę Chin dość mocno w III kw.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here