Naga MarketsS&P 500 będzie rósł rocznie o 6% przez kolejną dekadę, twierdzi Goldman SachsAnalitycy z Goldman Sachs szacują średnioroczną stopę zwrotu na indeksie S&P500 na poziomie 6% w ciągu nadchodzących 10 lat. Wtorkowa sesja zakończyła się dla indeksu sporymi wzrostami, które na zamknięciu wyniosły 1,34%. Indeks na zamknięciu kosztował nieco mniej niż 3200 punktów, jest zatem ok. 7% od historycznych szczytów.

  • Goldman Sachs prognozuje wzrosty na indeksie S&P500 w ciągu najbliższej dekady.
  • Zdaniem analityków z amerykańskiego banku, indeks będzie zyskiwał średniorocznie 6%.
  • S&P drożał podczas wtorkowej sesji o 1,34%.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Pięciodrogowe podejście do estymacji 10-letniej stopy zwrotu na S&P500

Analitycy z Goldman Sachs przygotowali swoją prognozę na podstawie uśrednionej wartości pięciu czynników, które ich zdaniem są najistotniejsze przy próbie prognozy kursu S&P500 w ciągu najbliższej dekady. Scenariusz pesymistyczny zakłada średnioroczny wzrost indeksu o 2%, natomiast scenariusz optymistyczny zakłada wzrost aż o 11%.

Dane historyczne pokazują, iż w ciągu 140 lat, średnioroczna stopa wzrostu na amerykańskim indeksie wyniosła 9,2%, zatem szacunki na najbliższe 10 lat są znacznie niższe.

Estymacja stopy zwrotu na S&P500. Źródło: opracowanie własne na podstawie danych z Goldman Sachs

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

S&P500 z kolejnym podejściem na historyczne rekordy

S&P500 podczas wczorajszej (wtorkowej) sesji zyskiwał nieco ponad 1,3%. Kurs indeksu ponownie testuje barierę na poziomie 3200 punktów, która okazała się poziomem nie do przejścia, podczas pierwszego podejścia zainicjowanego na początku czerwca.

W przypadku trwałej zwyżki nad 3200 punktów, wydaje się, że droga do historycznych szczytów, które zostały odnotowane w drugiej połowie lutego bieżącego roku jest otwarta. Do poziomu 3400 punktów, indeks ma jeszcze miejsce na 6-7% wzrostu.

Notowania S&P500 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here