Naga Marketswyspy marshallaKolejny etap emisji cyfrowej waluty Wysp Marshalla SOV został ujawniony. Wczoraj na konferencji kryptowalutowej Invest w Singapurze Republika Wysp Marshalla (RMI) ogłosiła swoje dalsze plany dot. waluty.

Ponoć nie ustalono jeszcze daty startu projektu, ponieważ urzędnicy nadal muszą rozwiązać problemy dotyczące regulacji prawnych.

SOV

SOV będzie wprowadzane na rynek stopniowo poprzez emisję pieniężną z limitem czasowym (TRMI), podobnie jak przedsprzedaż tokena. Wszystkie jednostki sprzedane w okresie premiery zostaną wymienione na “Marshallese SOV” po jego oficjalnym uruchomieniu.

Władze wyjaśniają że SOV to nie tylko okazja dla Wysp, aby po raz pierwszy stworzyć własne pieniądze (obecnie używają one dolara amerykańskiego), ale też podkreślenie ich znaczenia.

SOV to pieniądz, podobnie jak dolar lub euro – podkreślono. Tym ma różnić się od bitcoina, jak uważają twórcy. Mimo wszystko jednak wykorzystuje on innowacje związane z krytowalutami.

 

 

Większość wpływów ze sprzedaży waluty zostanie ulokowana w funduszach powierniczych, które zostaną wykorzystane do zwalczania wielu problemów, z którymi boryka się ten malutki kraj.

Problemy Wysp Marshalla

Wyspy są zamieszkiwane przez 75 000 mieszkańców. Kraj boryka się z wieloma problemami dot. kryzysu klimatycznego i kwestii zdrowotnych mieszkańców (niedaleko Wysp Marshalla prowadzono eksperymenty nuklearne). Obecnie kraj – niejako w formie odszkodowanie) otrzymuje fundusze ze Stanów Zjednoczonych. Ten ostatni proces zakończy się w 2023 r.

Co więcej, ze względu na oddalenie, Wysypy Marshalla mają problemy logistyczne, a obywatele ciężko znoszą obecnie wysokie koszty przekazów pieniężnych wynoszące nawet 10% transakcji. Jednak „blockchain zmienia wszystko” – sugerują władzę.

SOV ma być wspierany i emitowany przez rząd na specjalnie opracowanym blockchainie. Jest zaprogramowany algorytmicznie, aby jego podaż rosła w stałym tempie 4% rocznie. Dzięki temu proces będzie „zrównoważony, sprawiedliwy, bezpieczny i prosty”.

Rząd nie będzie w stanie ingerować i drukować pieniędzy do woli, a obywatele kraju są przez to chronieni przed wysoką inflacją, która niszczy ich oszczędności. Chociaż kryptowaluta SOV będzie prawnym środkiem płatniczym Wysp, dolar amerykański nadal będzie w obiegu po jej uruchomieniu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here