Naga MarketsSouth32 nabędzie 45% udziałów Sierra Gorda za 1,55 mld USDWarszawa, 14.10.2021 (ISBnews) – South32 podpisał umowy z Sumitomo Metal Mining i Sumitomo Corporation w sprawie nabycia 45% udziałów w chilijskiej kopalni miedzi Sierra Gorda, w której większościowe udziały posiada KGHM Polska Miedź, za 1,55 mld USD, podała spółka.

„Aktywnie przeobrażamy nasze portfolio w kierunku niskoemisyjnego świata i akwizycja udziałów w Sierra Gorda zwiększy naszą ekspozycję na surowiec ważny dla tej transformacji. Miedź jest kluczowym metalem dla dekarbonizacji światowych sieci energetycznych i ma silne, długoterminowe fundamenty rynkowe. Dołączenie Sierra Gorda poprawia nasze portfolio i spodziewamy się, że od razu podniesie nasze marże i zyski” – powiedział CEO South32 Graham Kerr, cytowany w komunikacie.Według niego, transakcja powiększa obecność operacyjną firmy w Ameryce i zapewnia ekspozycję na długoterminowe aktywa z dużą bazą surowcową.

„Operacja daje możliwości odblokowania kolejnych wzrostów poprzez wzrost efektywności produkcji, ekspansji surowcowej i poszukiwań” – dodał.

Finalizacja transakcji spodziewana jest przed końcem 2021 roku, a jednym z warunków jest nieskorzystanie przez KGHM z prawa pierwokupu udziałów należących do Sumitomo Metal Mining iSumitomo Corporation, podano również.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen gpw | notowania dow jones na żywo | cena akcji biomed | comparic pl | giełda pekao | akcje pko | blik co to znaczy |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here