Naga MarketsSoros: "jesteśmy w najgorszym kryzysie od II wojny światowej".George Soros, legendarny miliarder i finansista, który rozgłos zyskał dzięki kontrowersyjnemu atakowi spekulacyjnemu na kurs funta w latach 90. oraz swojej charytatywnej działalności, właśnie skończył 90 lat. Wiek nie przeszkadza jednak bogaczowi w byciu aktywnym komentatorem sytuacji gospodarczej i rynkowej.

  • Soros uważa, że Stany Zjednoczone lepiej poradzą sobie z kryzysem niż Europa.
  • Według miliardera, Donald Trump zagraża demokracji w USA.
  • Soros wierzy jednak w wartości i prawo amerykańskie, z którym amerykański prezydent będzie się musiał liczyć po ewentualnej przegranej.

Soros: ten kryzys to rewolucyjny moment

Soros określił obecny kryzys na najgorszy jaki widział od czasów wojny. Dostało się także Donaldowi Trumpowi, którego Soros nazwał przejściowym fenomenem.

– Jesteśmy w kryzysie, najgorszym jaki widziałem w moim życiu od II wojny światowej. Określiłbym go jako rewolucyjny moment, gdy wachlarz możliwości jest znacznie większy niż normalnych czasach. Co jest niepojęte w normalnych czasach, staje się nie tylko możliwe, ale po prostu się dzieje. Ludzie są zdezorientowani i przestraszeni. Robią rzeczy, które są złe dla świata i dla nich samych. – stwierdził George Soros.

W ten sposób legendarny miliarder określił obecną sytuację w środę w wywiadzie dla włoskiego La Repubblica.

Soros o dziwo jest przekonany, że Stany Zjednoczone są w znacznie lepszej sytuacji, aby otrząsnąć się z pandemii niż Unia Europejska, choć zwrócił uwagę na to jak duże znaczenie ma to kto rządzi krajem z Białego Domu.

– Nawet w Stanach Zjednoczonych, pewny siebie kuglarz jak Trump może zostać wybrany prezydentem i podkopywać demokracje od środka. Jednak w USA obowiązuje wielka długa tradycja zysków i strat oraz utartych zasad. A ponad tym wszystkim stoi Konstytucja. Jestem więc przekonany, że Trump okaże się być tylko przejściowym fenomenem, który mam nadzieję skończy się w listopadzie. – dodał.

Zobacz również: Tesla: split wywołał wzrost kursu akcji o ponad 13%

Jednak do tamtego momentu, Trump pozostanie bardzo niebezpieczny – ostrzega dalej Soros uzasadniając to determinacją prezydenta o pozostanie na stołku.

Soros podkreślił także, że rynki finansowe obecnie są w stanie bańki, w której paliwo do ognia podlewa sama Rezerwa Federalna, która stworzyła sytuację, której powinna unikać. Legendarny miliarder zaznaczył, że sam już wyszedł z rynkowej gry, a sytuacja w jakiej są obecnie rynki jest podtrzymywana oczekiwaniami większej stymulacji fiskalnej oraz nadziejami na to, że Trump ogłosi wdrożenie szczepionki przed listopadem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here