Naga MarketsSoros: "jesteśmy w najgorszym kryzysie od II wojny światowej".George Soros, legendarny miliarder i finansista, który rozgłos zyskał dzięki kontrowersyjnemu atakowi spekulacyjnemu na kurs funta w latach 90. oraz swojej charytatywnej działalności, właśnie skończył 90 lat. Wiek nie przeszkadza jednak bogaczowi w byciu aktywnym komentatorem sytuacji gospodarczej i rynkowej.

  • Soros uważa, że Stany Zjednoczone lepiej poradzą sobie z kryzysem niż Europa.
  • Według miliardera, Donald Trump zagraża demokracji w USA.
  • Soros wierzy jednak w wartości i prawo amerykańskie, z którym amerykański prezydent będzie się musiał liczyć po ewentualnej przegranej.

Soros: ten kryzys to rewolucyjny moment

Soros określił obecny kryzys na najgorszy jaki widział od czasów wojny. Dostało się także Donaldowi Trumpowi, którego Soros nazwał przejściowym fenomenem.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jesteśmy w kryzysie, najgorszym jaki widziałem w moim życiu od II wojny światowej. Określiłbym go jako rewolucyjny moment, gdy wachlarz możliwości jest znacznie większy niż normalnych czasach. Co jest niepojęte w normalnych czasach, staje się nie tylko możliwe, ale po prostu się dzieje. Ludzie są zdezorientowani i przestraszeni. Robią rzeczy, które są złe dla świata i dla nich samych. – stwierdził George Soros.

W ten sposób legendarny miliarder określił obecną sytuację w środę w wywiadzie dla włoskiego La Repubblica.

Soros o dziwo jest przekonany, że Stany Zjednoczone są w znacznie lepszej sytuacji, aby otrząsnąć się z pandemii niż Unia Europejska, choć zwrócił uwagę na to jak duże znaczenie ma to kto rządzi krajem z Białego Domu.

– Nawet w Stanach Zjednoczonych, pewny siebie kuglarz jak Trump może zostać wybrany prezydentem i podkopywać demokracje od środka. Jednak w USA obowiązuje wielka długa tradycja zysków i strat oraz utartych zasad. A ponad tym wszystkim stoi Konstytucja. Jestem więc przekonany, że Trump okaże się być tylko przejściowym fenomenem, który mam nadzieję skończy się w listopadzie. – dodał.

Zobacz również: Tesla: split wywołał wzrost kursu akcji o ponad 13%

Jednak do tamtego momentu, Trump pozostanie bardzo niebezpieczny – ostrzega dalej Soros uzasadniając to determinacją prezydenta o pozostanie na stołku.

Soros podkreślił także, że rynki finansowe obecnie są w stanie bańki, w której paliwo do ognia podlewa sama Rezerwa Federalna, która stworzyła sytuację, której powinna unikać. Legendarny miliarder zaznaczył, że sam już wyszedł z rynkowej gry, a sytuacja w jakiej są obecnie rynki jest podtrzymywana oczekiwaniami większej stymulacji fiskalnej oraz nadziejami na to, że Trump ogłosi wdrożenie szczepionki przed listopadem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here