Naga MarketsGeorge Soros

Miliarder George Soros skrytykował ostatnio Bitcoin, ale nie jest przeciwny inwestowaniu w niego, tak się składa że, fundusz potentata kupił udziały w kryptowalutowej firmie – Overstock.


Soros Fund Management posiadał 2 472 188 akcji Overstock pod koniec czwartego kwartału 2017 r., co daje mu trzecią pozycję wśród akcjonariuszy – informuje CNBC, powołując się na dokumenty regulacyjne. Akcje miały wartość 157,97 mln USD w momencie inwestycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Overstock był tradycyjnym sklepem internetowym konkurującym z Amazon i innymi firmami, jednak firma zdecydowała się na radykalną zmianę wchodząc w kryptowaluty i 18 grudnia odbyła się pierwsza aukcja monet (ICO) za pośrednictwem giełdy TZero.

Zobacz też: Tether porzuca BTC

Soros wypowiedział się publicznie przeciwko Bitcoinowi w styczniu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii. Miliarder nazwał go wówczas “zaskórniakiem dyktatorów” i porównał do “typowej bańki“.

Dodał jednak, że technologia blockchain może być “pozytywnie wykorzystywana”, np. poprzez wysyłanie gotówki nielegalnym migrantom przybywającym do Europy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPolska gospodarka weszła w fazę ekonomicznego boomu
Następny artykułLiczba krypto-funduszy hedgingowych wzrosła dwukrotnie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here