Naga MarketsSony i Microsoft łączą siły i opracowują nowy chip wizyjny oparty na AISony i Microsoft połączyły siły, aby stworzyć nowoczesny skanujący sensor analizujący obraz oparty na sztucznej inteligencji. Wynalazek jest fundamentem nowego produktu, które technologiczne giganty określają jako pierwszy tego rodzaju w swojej klasie dla klientów komercyjnych.

  • Sony udostępnia hardware, a Microsoft know-how związany z oprogramowaniem.
  • Potencjalnymi zastosowaniami sensora od Sony i Microsoft są m.in. koordynowanie logistyki, automatyzacji produkcji, generowanie danych o zachowaniu klientów w sklepach.
  • Zaletą jest niemal pełna autonomiczność działania chipu.

Sony i Microsoft tworzą sensor obrazu jakiego jeszcze nie było

Najważniejszą zaletą nowego chipu wideo jest wbudowanie w niego procesora i pamięci operacyjnej, co pozwala analizować nagrania w oparciu o technologię wykorzystaną m.in. w Microsoft Azure, ale w ramach zintegrowanego systemu. Jest to prostsze, daje szybsze rezultaty i jest bezpieczniejsze niż istniejące analogiczne urządzenia.

Potencjalnym zastosowaniem produktu Sony i Microsoftu są biznesy, w których optymalizowana byłaby np. automatyzacja produkcji czy przestrzeń magazynowa. Chip analizowałby otoczenie magazynu czy sklepu oceniając przepływ towarów, pojazdów czy klientów.

Sony i Microsoft łączą siły i opracowują nowy chip wizyjny oparty na AI
Notowania Microsoft Corp na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

W dobie zmasowanego wdrażania systemów publicznej obserwacji – trend, który pandemia Covid-19 dodatkowo przyspieszyła – nowy chip wizyjny oferuje anonimowość i bezpieczeństwo. Urządzenie może być bowiem stosowane jedynie do pozyskiwania danych z obrazu, a nie zapisu obrazu samego w sobie. Będzie zapisywać co widzi, zamiast nagrywać. Możliwość samodzielnego działania urządzenia poza siecią daje pewność, że nikt nie będzie mógł się włamać i pozyskać cennych danych.

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Koncepcja, która pozwoli wyprzedzić konkurencję?

Oparty na sztucznej inteligencji sensor Sony przetwarza obraz wysokiej rozdzielczości w 30 klatkach na sekundę jednocześnie przeprowadzającej jego analizę. Wysoka responsywność i zdolność do błyskawicznego generowania cennych danych stwarza pole do zastosowania m.in. w motoryzacji. Przykładowo, system wizyjny oparty na nowym chipie Sony wykrywałby, czy kierowca zasypia lub byłby zdolny do lepszego rozpoznawania nietypowych przeszkód na drogach.

Sony i Microsoft łączą siły i opracowują nowy chip wizyjny oparty na AI
Notowania Sony Corp na tokijskiej giełdzie. Źródło: tradingview.com

Koncepcja Sony oparta jest na wyeliminowaniu potrzeby przesyłu danych wewnątrz i poza urządzenie, podczas gdy najwięksi konkurenci jak Google czy Apple, wciąż używają technologii opartych na konwencjonalnych sensorach obrazu i konieczności przesyłu danych do analizy poza urządzenie.

Zobacz również: Microsoft odporny na kryzys! Zamiast tracić zarobił jeszcze więcej

– Jesteśmy świadomi, że wiele innych firm opracowuje chipy oparte na sztucznej inteligencji i naszym celem nie jest zrobienie chipu lepszego od innych. Nasze starania we wdrażaniu AI w systemy opieramy na braniu pod uwagę kosztów i efektywności. – stwierdził Hideki Somemiya, dyrektor generalny grupy Sony Systems Solutions.

Sony jest obecnie zdecydowanym liderem w produkcji sensorów obrazu: ich klientami są najwięksi giganci rynku elektroniki, jak m.in. Apple, Samsung, Huawei czy Lenovo oraz producenci aparatów cyfrowych jak Hasselblad, Fujifilm i Nikon.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here