Naga MarketsSolution One ze statuetką "Fundusz Inwestycyjny Roku" podczas gali Invest CuffsSolution One zdobył tytuł Funduszu Inwestycyjnego Roku. Profesjonaliści oraz Internauci docenili stabilność wyników oraz fakt, że zarządzający – Tomasz Piwoński – udziela się aktywnie w mediach społecznościowych, dzieląc się wiedzą o strategiach i prognozach.

Solution One z prestiżową nagrodą podczas gali Invest Cuffs

– To szczególnie cenne wyróżnienie ponieważ przyznaje je właściwie całe środowisko inwestorów – mówi Tomasz Piwoński, twórca i zarządzający Funduszem Solution One. Fundusze arbitrażowe nie są w Unii Europejskiej tak popularne jak w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych, można więc powiedzieć, że prowadzimy na rynku pionierską działalność. Jestem przekonany, że dzięki tej nagrodzie więcej osób w Europie zainteresuje się alternatywnymi strategiami inwestycyjnymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Celem funduszu Solution One jest osiąganie w systematyczny sposób dodatnich stóp zwrotu, niezależnie od sytuacji panującej na rynkach. Od startu w 2014 roku fundusz zanotował wzrost o60%, przy jednoczesnym maksymalnym obsunięciu kapitału o 2,18%. Jak podaje Bloomberg, stopa zwrotu za ostatnie 12 miesięcy wyniosła +8,5%. Co ciekawe, fundusz oparł się krachowi z marca zeszłego roku.

Wykorzystujemy wszelkie zawirowania na świecie, na przykład pandemię koronawirusa. Początkowo zakładaliśmy, że rynek bagatelizuje sytuację, ale w odpowiednim momencie kupiliśmy m.in. akcje Netfliksa –dodaje Piwoński.

Tomasz Piwoński karierę zawodową rozpoczął jako trader na New York Stock Exchange w 2004 roku. Wycofał się z handlu na giełdzie tuż przed kryzysem w2008 roku, by powrócić cztery lata później. W tym okresie założył firmę telekomunikacyjną i informatyczną. Jest inwestorem Private Equity, pasjonującym się startupami i nowymi technologiami.

Invest Cuffs – Nagrody Rynku Inwestycyjnego

Invest Cuffs to jedno z największych w Europie wydarzeń skupiających ekspertów z branży rynku inwestycyjnego. Każdego roku blisko stu prelegentów bierze udział w wykładach, debatach i panelach dyskusyjnych, w trakcie których omawiane są najważniejsze wydarzenia i trendy na rynkach walut, surowców, kryptowalut, sztuki, nieruchomości i inwestycji alternatywnych.

Ważnym punktem wydarzenia jest rozstrzygnięcie konkursu Invest Cuffs –Nagrody Rynku Inwestycyjnego, którego celem jest uhonorowanie firm i osób zaangażowanych w rynki finansowe w Polsce oraz promowanie dobrych praktyk rynkowych. Fundusz Solution One już po raz trzeci znalazł się w ścisłym gronie finalistów, wśród firm nominowanych do nagrody głównej.

Proces wyłaniania zwycięzcy konkursu podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym Kapituła konkursu wybiera i ogłasza listę nominowanych funduszy – w tym roku znalazło się na niej 10 podmiotów. O tym, który zostanie zwycięzcą decyduje środowisko inwestorów w głosowaniu online. Jest to formuła, która cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, o czym najlepiej świadczy liczba oddanych głosów: łącznie we wszystkich kategoriach oddano ich w tym roku ponad 80 tysięcy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin cena akcji | kurs ropa | pgnig cena akcji | kurs funta szterlinga | polski złoty kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here