Naga MarketsUkazał się raport dotyczący wolumenu dla dwóch instytucjonalnych brokerów ECN – FastMatch i HotSpot, który wygląda solidnie i sprawia, że można mieć dobre oczekiwania, co do wydajności także u brokerów detalicznych rynku walutowego.

Jak się okazuje drugi miesiąc obecnego roku jest znacznie lepszy zarówno od stycznia jak i w stosunku rok do roku, a tak dużą aktywność traderów wiąże się z likwidowaniem pozycji krótkich na jenie japońskim.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Dostęp do rynku spot oferuje broker Admiral Markets[/pullquote]

Patrząc na wolumen całkowity w HotSpot to widoczne było 684,3 mld USD, co daje wzrost o 11,5% – porównując do miesiąca poprzedzającego (styczeń 2016). Z kolei średni dzienny wolumen (ADV) uplasował się na poziomie 32,6 mld USD, a więc był większy o 6,1%. Co ciekawe liczby te są znacznie zbliżone do wolumenu jaki notowany był w styczniu ubiegłego roku kiedy to porzucono obronę kursu EURCHF na poziomie 1.2.

źródło: FinanceMagnates.com
źródło: FinanceMagnates.com

Porównując luty 2016 i ten sam miesiąc rok wcześniej – w HotSpot wolumen nominalny zwiększył się o 30 procent, natomiast ADV o 24% co daję bardzo dobry wynik.

Przechodząc do FastMatch, gdzie jeśli chodzi o wolumen, swój znaczny udział posiada FXCM – nie udało się pobić rekordowego wyniku ze stycznia bieżącego roku i zanotowano delikatne zmniejszenie o 1,2%, co daje nominalny wolumen na poziomie 233,7 mld USD. Średni dzienny wolumen (ADV) skurczył się jeszcze bardziej bo aż o 6% do 11,1 mld USD.

źródło: FinanceMagnates.com
źródło: FinanceMagnates.com

Ze znaczeniem płynności, a  przede wszystkim jej braku, możesz się zapoznać w artykule: Wolumen FX spada w HotSpotFX i FastMatch. Czy czekają nas kłopoty?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here