Naga Markets

Lipcowy oficjalny raport o zatrudnieniu w USA pokazał lepsze niż oczekiwano dane i wywołał w piątek zwyżkę dolara amerykańskiego. Według analityków z Wells Fargo, podwyżka stóp o co najmniej 50 pb na posiedzeniu FOMC w dniach 20-21 września wydaje się w tym momencie wysoce prawdopodobna, a szansa na kolejną podwyżkę o 75 pb może być w zasięgu ręki, jeśli inflacja w ciągu następnych dwóch raportów o inflacji nie wykaże oznak tendencji spadkowej. Indeks dolara DXY silnie wzrasta pod koniec tygodnia dobijając do okolic 107,00.

  • Jeśli gospodarka USA znajduje się w oficjalnej recesji, wydaje się, że nikt nie powiedział o tym pracodawcom
  • Wzrost zatrudnienia poza rolnictwem w lipcu był ponad dwukrotnie wyższy od konsensusu Bloomberga
  • Kolejna podwyżka o 75 pb może być na stole, jeśli inflacja w ciągu dwóch kolejnych raportów CPI nie wykaże oznak spadku
  • JAK HANDLOWAĆ AKCJAMI CFD? Wykorzystaj potencjał rynków i zyskuj, nawet gdy ceny akcji spadają
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

NFP może dać FOMC pewność, której potrzebuje, aby agresywnie walczyć z inflacją – Wells Fargo

Jeśli gospodarka USA znajduje się w oficjalnej recesji, wydaje się, że nikt nie powiedział o tym pracodawcom. Wzrost zatrudnienia poza rolnictwem w lipcu był ponad dwukrotnie wyższy od konsensusu Bloomberga, odnotowując miesięczny przyrost o 528 tys. Oznaczało to drugie najszybsze tempo wzrostu liczby miejsc pracy w 2022 r.Wzrost zatrudnienia był szeroki, a prawie wszystkie główne sektory dodały miejsca pracy w ciągu miesiąca. Dane o średnich zarobkach godzinowych dodały dodatkowego paliwa do pożaru, zwiększając się o 0,5% w ciągu miesiąca i 5,2% w ciągu ostatniego roku. Stopa bezrobocia spadła o jedną dziesiątą punktu procentowego do 3,5%, co odpowiada 50-letniemu minimum osiągniętemu w 2019 roku.

Dowiedz się, jak handlować akcjami CFD dzięki najnowszemu ebookowi! POBIERZ ZA DARMO

Dane gospodarcze wysyłają obecnie mieszane komunikaty, a liczby płac, które rozgrzewają do białości, wydają się coraz bardziej odbiegać od innych punktów danych. To powiedziawszy, trudno zignorować wzrost zatrudnienia o ponad pół miliona miejsc pracy miesięcznie i spadającą stopę bezrobocia – napisano w raporcie.

Podejrzewamy, że te dane dadzą FOMC pewność, której potrzebuje, aby agresywnie iść naprzód w walce z inflacją. Podwyżka stóp o co najmniej 50 pb na posiedzeniu FOMC w dniach 20-21 września wydaje się w tym momencie wysoce prawdopodobna, a kolejna podwyżka o 75 pb może być na stole, jeśli inflacja w ciągu dwóch kolejnych raportów CPI nie wykaże oznak spadku – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda kruk | biomaxima | s&p 500 | akcje pkn orlen | cena akcji cd projekt | cd projekt akcje rekomendacje | forex |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here