Naga MarketsOptymizm co do globalnego ożywienia i stałego wsparcia monetarnego ze strony Fed przeważa nad obawami o inflację, pozostawiając dolara amerykańskiego (USD) podatnego na zagrożenia w krótkim terminie. Pomogło to podbić kurs pary GBP/USD z powrotem w okolice tegorocznego maksimum 1,4237 z 24 lutego. Ekonomiści z MUFG banku utrzymują bycze stanowisko względem „kabla”, gdy słabość dolara powoduje, że ​​para GBP/USD oscyluje powyżej poziomu 1,40 przez najdłuższy okres od kwietnia 2018 r. Z kolei dobre dane z Wielkiej Brytanii mają stanowić w tym tygodniu solidne wsparcie dla brytyjskiej waluty, zdaniem analityków ING.

  • Wyższa inflacja byłaby pozytywna dla dolara amerykańskiego, jeśli w efekcie Fed zacieśniłby politykę pieniężną
  • Gołębie przesłanie Fed. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby nawet pomyśleć o zmniejszeniu luzowania ilościowego
  • Połączenie wciąż luźnej polityki Fed i wyższej inflacji w USA pozostawia dolara podatnego na dalsze osłabienie

Wzrost kursu funta (GBP/USD) przy wciąż gołębim Fedzie i wyższej inflacji w USA – MUFG

Wyższa inflacja jest pozytywna dla dolara amerykańskiego tylko w przypadku, gdy w efekcie skłoniłoby to Rezerwę Federalną do przyspieszenia planów zacieśnienia polityki pieniężnej i podniesienia stóp w USA. Jednak wszelkie nadzieje inwestorów zostały póki co rozwiane przez gołębią reakcję urzędników Fed w ostatnich dniach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ogólnie rzecz biorąc, komentarze te wzmacniają gołębie przesłanie Fed, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby nawet pomyśleć o zmniejszeniu luzowania ilościowego. Połączenie wciąż luźnej polityki Fed i wyższej inflacji w USA pozostawia dolara podatnego na dalsze osłabienie w najbliższej perspektywie – napisano w raporcie.

Jeśli chodzi o funta szterlinga uczestnicy rynku pozostają optymistami oczekując, że gospodarka Wielkiej Brytanii będzie nadal silnie rozwijać się w tym roku o około 7% po zeszłorocznych zawirowaniach. Dzisiejszy raport o zatrudnieniu ujawnił pierwszy wzrost (84 tys.) od początku lockdownu.

Nasza optymistyczna prognoza dla funta opiera się na założeniu, że gospodarka Wielkiej Brytanii mocno się odbije, więc będziemy musieli uważnie monitorować najnowsze wydarzenia związane z obostrzeniami, ponieważ mogą one stwarzać ryzyko spadków – dodano.

Kurs funta (GBP): solidne dane z Wielkiej Brytanii pomogą funtowi w tym tygodniu – ING

Dane z Wielkiej Brytanii w tym tygodniu powinny być pozytywne i pomóc w dalszym umocnieniu funta, uważają eksperci z ING. Kwietniowy CPI (środa) powinien wzrosnąć do 1,5% r/r, a w dalszej części roku przekroczyć 2%. W piątek sprzedaż detaliczna w kwietniu powinna wzrosnąć (w związku z ponownym otwarciem sklepów w kwietniu), a majowe indeksy PMI powinny być pozytywne wraz z poprawą koniunktury.

Postrzegamy wpływ niedawnego wzrostu CPI w USA na GBP/USD jako jednorazowy i tymczasowy i oczekujemy dalszego trendu wzrostowego. Ponowne otwarcie powinno postępować, a poprawiające się dane gospodarcze z Wielkiej Brytanii powinny nadal wspierać GBP. Prognozujemy wzrost GBP/USD do poziomu 1,44 w horyzoncie jednego miesiąca – wskazano w raporcie ING.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gbp online | giełda nasdaq | bitcoin wykres roczny | kurs akcji pkn orlen |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here