Naga MarketsAnalitycy z MUFG Banku proponują zawarcie długiej pozycji na parze GBP/USD z celem na 1,4585 i stop lossem na 1,3900. Dostrzegają pozytywne perspektywy dla funta, ponieważ opóźnienie w Wielkiej Brytanii pełnego złagodzenia przepisów dotyczących blokad raczej nie będzie miało większego sensu. Według nich istnieje większe ryzyko dla funta z powodu napięć handlowych między UE, a Wielką Brytanią. „Kabel” spada piątą sesję z rzędu osuwając się poniżej poziomu 1,40.

Kurs funta (GBP/USD): oczekiwania na dalszy wzrost – MUFG

Podtrzymujemy nasz pomysł długiej transakcji na parze GBP/USD, ponieważ nadal postrzegamy perspektywy krótkoterminowe jako pozytywne dla funta. Chociaż istnieje niebezpieczeństwo, że nastąpi opóźnienie w pełnym znoszeniu obostrzeń, aktualne dane sugerują, że bardzo silne odbicie aktywności gospodarczej i tak postępuje – napisano w raporcie.Miesięczne dane o PKB za kwiecień pokazały silne odbicie, gdy brytyjska gospodarka ponownie się otworzyła, a umowy handlowe z Australią i Norwegią mają być wkrótce ogłoszone. Nawet jeśli ostatni etap luzowania obostrzeń zostanie tymczasowo opóźniony, wpływ na gospodarkę powinien być ograniczony. Uwaga rynku skupiła się również bardziej na trwających napięciach między UE, a Wielką Brytanią we wdrażaniu protokołu z Irlandii Północnej, ale eksperci nie spodziewają się istotnego negatywnego wpływu na funta.

Przepływy pieniężne również wyglądają pozytywnie dla GBP. Dane Banku Anglii wskazują na silny popyt na brytyjskie papiery wartościowe. Już wcześniej informowaliśmy o wzroście apetytu Japonii na dług z Wielkiej Brytanii, ale dane Banku Anglii sugerują, że wzrost skupu długu państwowego przez inwestorów zagranicznych był ogromny – dodano.

Kwietniowe dane ujawniły, że zakupy inwestorów zagranicznych wyniosły 11,3 mld funtów, co w ujęciu 12-miesięcznym wyniosło 89,8 mld funtów – rekordowa suma roczna.

Pozycjonowanie lewarowane w GBP pozostaje długie, ale nasz wskaźnik wskazuje, że nie jesteśmy jeszcze na obszarze wykupienia – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: benefit notowania | kęty kurs | sp500 index | pko kurs | notowania złotego | kurs asseco | bitcoin wykres roczny |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here