Naga MarketsWszystko wskazuje na to, że dolar nowozelandzki (NZD) będzie jedną z najlepiej prosperujących walut w nadchodzących miesiącach. Ekonomiści z Westpac spodziewają się, że w przyszłym roku wzrośnie w ujęciu ważonym obrotem handlowym, czemu sprzyja poprawa globalnego apetytu na ryzyko i stabilizacja cen surowców. Jednocześnie oczekują, że dolar australijski pozostanie silniejszy od NZD, doprowadzając do spadku kursu pary NZD/USD poniżej 0,90 w przyszłym roku.

  • Utrzymuje się słabość dolara amerykańskiego, w połączeniu ze szczególną siłą walut opartych na surowcach
  • Apetyt na ryzyko jeszcze się wzmocni, a ryzyko związane z lockdownem wygaśnie, co będzie wspierać waluty ryzyka kosztem dolara amerykańskiego
  • Australia jest w solidnej pozycji, aby zapewnić również wzrost krajowego eksportu
  • Kiwi skorzysta na inwestorach z mniejszą niechęcią do ryzyka

Kurs dolara (NZD/USD) poszybuje w górę do 0,76 za falą apetytu na ryzyko – Westpac

Oczekujemy, że para NZD/USD będzie dalej rosnąć w ciągu następnego roku, osiągając poziom 0,76 i pozostając tam w ciągu 2022 roku. Ten scenariusz będzie wspierany przez utrzymującą się słabość dolara amerykańskiego, w połączeniu ze szczególną siłą walut opartych na surowcach, takich jak jako dolar australijski i w mniejszym stopniu dolar nowozelandzki – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W miarę wchodzenia głębiej w globalne ożywienie, apetyt na ryzyko prawdopodobnie jeszcze się wzmocni, a ryzyko związane z lockdownem wygaśnie, co będzie wspierać waluty ryzyka kosztem dolara amerykańskiego. Pod względem ogólnej dynamiki, podczas gdy gospodarka USA ma rosnąć nieco szybciej niż średnia światowa w 2021 r., analitycy spodziewają się, że w 2022 r. jego wartość ponownie spadnie poniżej średniej.

Rynki finansowe oczekują, że banki centralne, zarówno w USA, jak i za granicą, przyjrzą się w tym roku skokowi inflacji i utrzymają stopy procentowe na niskim poziomie przez jakiś czas, aby wesprzeć ożywienie gospodarcze – dodano.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Kurs dolara (NZD/AUD) spadnie poniżej poziomu 0,90 w przyszłym roku – Westpac

Para walutowa NZD/AUD jest obecnie notowana w pobliżu poziomu 0,93. Jednak ekonomiści z Westpac spodziewają się, że kurs spadnie poniżej 0,90 – nie z powodu słabości dolara nowozelandzkiego, ale dlatego, że widzą stosunkowo większy wzrost dolara australijskiego.

Ożywienie gospodarcze w Australii było początkowo wolniejsze niż w Nowej Zelandii z powodu dłuższego okresu obostrzeń, ale obecnie nabiera znacznego tempa. Zamknięcie granic międzynarodowych okazało się większą korzyścią netto dla krajowych wydatków w Australii, a decydenci wydają się być bardziej skłonni pozwolić, aby lokalny rynek mieszkaniowy nadal był gorący.

Obie gospodarki skorzystają na wyższych cenach surowców eksportowych, napędzanych szybkim wzrostem PKB i ciągłym wzrostem popytu z Azji. Podczas gdy ceny surowców ostatecznie spadną z najwyższych poziomów, Australia jest w solidnej pozycji, aby zapewnić również wzrost krajowego eksportu. Zdolność Nowej Zelandii do zwiększenia wielkości eksportu jest pod pewnymi względami ograniczona. W związku z tym spodziewamy się, że w przyszłym roku kurs wymiany NZD/AUD spadnie poniżej 0,90 – podsumowano.

Kurs NZDAUD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDAUD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here