Naga MarketsSolarSpot chce zadebiutować na GPW w 2022 r.Warszawa, 05.10.2021 (ISBnews) – SolarSpot, spółka z branży fotowoltaicznej, planuje pozyskać finansowanie na dalszy rozwój i zamierza zadebiutować na giełdzie w 2022 r., podała spółka. Obecnie SolarSpot jest w tracie procesu przekształcenia w spółkę akcyjną.

„Dywersyfikujemy źródła naszych przychodów, systematycznie rozwijając wachlarz oferowanych produktów i powiększając nasze siły sprzedażowe zarówno wewnętrzne, jak i w sieci partnerskiej. Aby w pełni wykorzystać intensywny rozwój rynku fotowoltaiki w Polsce i kontynuować wzmożony wzrost, przygotowujemy się do wejścia na giełdę w przyszłym roku” – powiedział prezes Przemysław Błaszczyk, cytowany w komunikacie.SolarSpot wypracował ponad 28 mln zł przychodów ze sprzedaży 2020 r., 5 razy więcej niż w 2019 oraz zysk w wysokości 2,3 mln zł.

„Chcielibyśmy, aby pozyskane finansowanie pozwoliło nam zrealizować plany związane ze wzrostem skali prowadzonej działalności oraz jej zakresem, np. realizacją zaawansowanych projektów biznesowych w segmencie instalacji powyżej 1 MWp” – powiedział wiceprezes Robert Marczak.

Spółka przygotowuje do wdrożenia rozwiązanń typu „smart” dla klientów.

„SolarSpot dotychczas zrealizował ponad 2 tysiące instalacji w całej Polsce dla klientów indywidualnych, biznesowych, gospodarstw rolnych oraz wspólnot mieszkaniowych. Każdego miesiąca realizuje ok. 150 montaży dla klientów indywidualnych i biznesowych. Do końca br. roku chce podwoić ten wynik” – czytamy także.

W 2020 roku SolarSpot zrealizował m.in. instalację fotowoltaiczną na dachu Ergo-Areny oraz pierwszą na rynku instalację fotowoltaiczną na hali namiotowej dla klienta w Austrii.

SolarSpot świadczy kompleksowe usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) – od doradztwa klienta i wsparcia w zdobyciu dofinansowania, po projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z późniejszym monitoringiem, zapewnieniem gwarancji i serwisem. Oferuje również pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych i systemy inteligentnego zarządzania energią.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje prognozy | pkn orlen akcje | 11 bit studios giełda | ccc akcje wykres | prognoza dolar | cdr akcje kupno | amrest gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here