Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Solar to jedna z wiodących na polskim rynku marek modowych skierowanych do kobiet. Grupa Solar posiada wieloletnie doświadczenie i kompetencje w zakresie projektowania i sprzedaży autorskich kolekcji odzieży damskiej oraz dodatków odzieżowych sprzedawanych pod marką Solar.

solar

Spółka notuje serię 4 mocnych sesji pod rząd, rosnąc wczoraj o ponad 13%. Wszystko to odbywa się na bardzo wysokich obrotach. Co ważne, pokonany został opór w rejonie 16 zł czyli poziom ostatniego szczytu trendu spadkowego. Nadal należy zachować ostrożność, gdyż podobna sytuacja miała już miejsce na początku roku, kiedy to po kilku świetnych sesja cena zaczęła spadać, całkowicie je negując. Należy pamiętać w szerokim spojrzeniu nadal mamy do czynienia z trendem spadkowym. W najbliższych dniach może dojść do wybicia przyspieszonej linii trendu co byłoby pozytywnym sygnałem zapowiadającym kontynuację zwyżki przynajmniej do okolic 1,95 zł, gdzie mamy kolejny poziom oporu.

[pullquote]Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.[/pullquote]

Komputronik jest polskim dystrybutorem sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz elektroniki użytkowej.

komputronik

Cena spółki zakończyła wtorkową sesję niemal 4% wzrostem, choć wynik w ciągu dnia był jeszcze lepszy. Szkoda powstałego długiego, górnego cienia, choć nie jest to żaden sygnał świadczący o słabości kupujących. Wydaje się raczej, że prawdopodobnie mamy do czynienia z próbą zakończenia korekty trwającej od początku czerwca. Spadki te nazywam korekcyjnymi, gdyż patrząc szerzej, zatrzymały się one na ponad 2 letniej linii trendu wzrostowego. Aktualnie trwa walka o nowy, lokalny szczyt, który byłby jednoznaczny z wybiciem oporu w rejonie 8,50 zł. Rosnące ostatnio obroty dają nadzieję na końcowy sukces popytu, choć nic nie jest jeszcze przesądzone.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here