Naga Markets

Solana zyskała w styczniu już ponad 58 procent! SOL nowym faworytem wśród inwestorówPo upadku o ponad 80 procent w ciągu ostatniego roku, Solana przeżywa swoją drugą młodość na początku 2023 roku. Cena SOL wzrosła ponad dwukrotnie w styczniu, dodając aż 58 procent i osiągając najwyższy poziom 23,70 dol. w ciągu ostatnich siedmiu dni, według CoinGecko.

Solana zyskuje ponad 50 procent i przebija poziom 23 dol.

Oprócz samego wzrostu ceny Solana, nazywana również „zabójcą Ethereum” doświadczyła największego wolumenu obrotu od dnia spektakularnego upadku giełdy kryptowalutowej FTX, który przyczynił się do krachu zdecydowanej większości rynku kryptowalut w listopadzie.

Dla Solany jest to zatem niezwykłe odbicie. Niespełna miesiąc temu SOL zamykał rok ze stratą wynoszącą aż 94 procent, uderzając w dwuletnie minimum na poziomie 8,17 dol. i jednocześnie wypadając z pierwszej dwudziestki cyfrowych aktywów, według danych CoinGecko.

Obecnie kryptowaluta na krótko wypchnęła Polygon (MATIC) z pierwszej dziesiątki kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej. Warto dodać, że cena MATIC znajduje się również w najwyższym punkcie od czasu upadku FTX.

Ostatnie dobre wiadomości dla Solany zostały wzmocnione przez BONK – monetę-mema opartą na Solanie, która wywołała falę szumu w okresie Bożego Narodzenia i popchnęła cenę SOL do siedmiodniowego maksimum na przełomie nowego roku. Wygląda więc na to, że inwestorzy kryptowalutowi postanowili uczcić nowy rok skupując tokeny o psiej tematyce, ponieważ Dogecoin (DOGE) i Shiba Inu (SHIB) również powędrowały w górę.

BONK odnotował imponujący skok o 3300% w pierwszym tygodniu roku do poziomu 0,00000487 dol., według CoinGecko. Chociaż późniejsze spalenie pięciu bilionów tokenów nie utrzymało BONK na wzrostowej trajektorii, jego cena spadła o 69% w zeszłym tygodniu.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Innym czynnikiem wpływającym na cenę SOL może być planowana migracja Helium do Solany. Zespół stojący za Helium – rozproszoną siecią bezprzewodową, która oferuje użytkownikom tokeny kryptowalutowe jako nagrody za udostępnianie ich domowych usług internetowych – przedstawił jednolity plan na rzecz długoterminowych korzyści, które zapewni Solana.

Notowania SOL, wykres dzienny, źródło: TradingView
Notowania SOL, wykres dzienny, źródło: TradingView

Patrząc na dzienny wykres Solany widzimy, że cena kryptowaluty po serii ostatnich wzrostów przebiła poziom 15 dol. i tym samym opuściła obszar wąskiej konsolidacji (zaznaczony na powyższym wykresie kolorem zielonym). Obecnie SOL zbliża się do 200-dniowej średniej kroczącej, która stanowi kolejny opór – jego przebicie może być kolejnym sygnałem dla rynkowych byków do kontynuacji wzrostów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKryptowaluty powinny zostać zakazane, uważa prezes Banku Rezerw Indii
Następny artykułTrzy najciekawsze akcje spółek w grudniu 2022 roku
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.