Naga Markets

Solana (SOL) pokona Ethereum (ETH) na rynku NFT? Nowy raport MessariNajnowsze dane firmy Messari zajmującej się badaniem kryptowalut pokazują, że Solana (SOL) wyłania się jako pretendent do walki z Ethereum (ETH) o palmę pierwszeństwa na rynku niezamiennych tokenów NTF.

  • Ethereum nadal odpowiada za 85% udziału w rynku NFT, jednak Solana zdobywa kolejne kawałki tego atrakcyjnego tortu
  • Obecnie Solana jest drugim ekosystemem, w którym twórcy najchętniej wybijają swoje tokeny NFT
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Czy Solana może zagrozić dominacji Ethereum na rynku NFT?

W najnowszym raporcie Messari twierdzi, że chociaż ogólne wykorzystanie Solany spadło w drugim kwartale tego roku, jej aktywność w sektorze NFT znacznie przyspieszyła.– Po przełomowym zakończeniu 2021 i początku 2022 roku, aktywność Solany w NFT przyspieszyła pomimo spadku użytkowania sieci i aktywności DeFi w II kwartale. Dzienne nowe NFT dramatycznie wzrosły do ponad 7 milionów wybitych tokneów, co stanowi 46,4% wzrost. Dla perspektywy, nowo wybite NFT w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku przekroczyły dwukrotnie wartość łącznej emisji z 2021 – komentuje Messari.

Aktywność NFT na Solanie eksplodowała w maju i czerwcu po tym, jak w marcu osiągnęła poziom najniższy w 2022 roku.

Źródło: Messari

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Według Messari, zwiększona aktywność NFT jednego z głównych konkurentów Ethereum wzrasta ze względu na sukces Metaplex, narzędzia open-source, które pozwala użytkownikom tworzyć rynki NFT oparte na Solanie, z powodu uruchomienia kolekcji Serum NFT oraz zbierania funduszy przez własny rynek NFT, Magic Eden.

XTB

– Ostatecznie, pozycja Solany w sektorze NFT pozostaje silnym elementem ekosystemu, pomimo spadku na szerokim rynku. Nadal jest drugim co do wielkości protokołem pod względem wtórnej wielkości sprzedaży NFT, pozostając w tyle jedynie za Ethereum – napisano dalej.

Messari zauważa, że podczas gdy Ethereum nadal utrzymuje przytłaczającą większość aktywności na rynku NFT, Solana radzi sobie dobrze w porównaniu z innymi konkurencyjnymi protokołami warstwy 1.

– Chociaż Ethereum utrzymało 85% dominację i kontroluje pozycję numer jeden jeżeli chodzi o wolumen sprzedaży wtórnej NFT, Solana nadal zdobywa więcej udział w rynku w porównaniu z alternatywnymi L1 – podsumowano.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolar | gpw notowania | dolar nowozelandzki euro | 1 btc | pge akcje notowania | Aktualny Kurs Dolara Nowozelandzkiego | livechat giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułJak Polacy weryfikują wiarygodność sklepów internetowych?
Następny artykułCzym jest najem okazjonalny?
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here