Naga MarketsSolana, Polkadot oraz TRON dostępne na Deutsche Börse w formie ETN-ówNiemiecki operator rynku giełdowego Deutsche Börse poinformował we wtorek, że rozszerza ofertę kryptowalutowych ETN-ów o instrumenty bazujące na takich aktywach jak solana (SOL), polkadot (DOT) oraz tron (TRX).

  • Do tej pory Deutsche Börse oferował instrumenty typu ETN na cztery główne kryptowaluty: bitcoina, bitcoina cash, ether i litecoina
  • Rozszerzenie oferty jest tłumaczone rosnącym zainteresowaniem inwestorów detalicznych i instytucjonalnych inwestowaniem w cyfrowe aktywa poprzez regulowane rynki
  • Kryptowalutowy ETN nie wymaga od kupujących posiadania portfela kryptowalutowego, aby uzyskać ekspozycję na dane aktywo.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty w formie ETN-ów podbijają nieiecką giełdę

Exchange Traded Notes (ETNs) to instrumenty strukturyzowane, które mają na celu zapewnienie inwestorom dostępu do zysków z różnych benchmarków rynkowych. Zwroty z ETN są zwykle powiązane z wynikami głównego aktywa lub strategii, pomniejszonymi o opłaty dla inwestorów.Kiedy inwestor kupuje ETN, instytucja będąca gwarantem zobowiązuje się do wypłacenia kwoty odzwierciedlonej w indeksie, pomniejszonej o opłaty w terminie wykupu.

Od dziś trzy nowe instrumenty ETN firmy VanEck na kryptowaluty Polkadot, Solana i TRON są po raz pierwszy dostępne w obrocie za pośrednictwem Xetra i Börse Frankfurt. Tym samym oferta kryptowalutowych ETN-ów na Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin, która z powodzeniem funkcjonuje już na Deutsche Börse, zostanie poszerzona o trzy kolejne kryptowaluty – poinformowano w komunikacie prasowym.

Wszystkie ETN-y kryptowalutowe, którymi można handlować na Xetra, są fizycznie zabezpieczone i notowane na rynku regulowanym we Frankfurcie. Inwestorzy mogą je łatwo nabywać jak akcje lub fundusze giełdowe (ETF) bez konieczności zakładania portfeli kryptowalutowych. Dzięki centralnemu rozliczeniu, inwestorzy instytucjonalni korzystają również ze znacznie zmniejszonego ryzyka w rozliczaniu transakcji.

Nazwa instrumentu Typ Numer ISIN Opłaty Indeks odnieśienia
VanEck Vectors Polkadot ETN ETN DE000A3GSUC5 1,5% MVIS Crypto-Compare
Polkadot VWAP Close Index
VanEck Vectors Solana ETN ETN DE000A3GSUD3 1,5% MVIS Crypto-Compare Solana VWAP Close Index
VanEck Vectors TRON ETN ETN DE000A3GSUE1 1,5% MVIS Crypto-Compare TRON VWAP Close Index

Źródło: Deutsche Börse

W czerwcu ubiegłego roku Deutsche Börse stała się pierwszą giełdą na świecie, która rozpoczęła handel centralnie rozliczanymi produktami kryptowalutowymi. Inwestorzy mają obecnie dostęp do 18 kryptowalutowych ETN-ów od sześciu emitentów na siedem kryptowalut, które były wdrażane w kolejnych miesiącach tego roku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | kurs lewa sprzedaż | gpw komentarze | notowania kryptowalut | tauron akcje prognozy | euro/usd | dax prognoza |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here