Naga Markets

crypto kryptowaluty bitcoin ccAmerykański dostawca funduszy ETF (exchange-traded fund) WisdomTree kontynuuje ekspansję swoich produktów kryptowalutowych w Europie, uruchamiając trzy nowe certyfikaty strukturyzowane ETP oparte na kryptowalutach Solana (SOL), Cardano (ADA) i Polkadot (DOT).

  • Certyfikaty strukturyzowane, czyli ETP, to instrumenty finansowe, których zachowanie jest uzależnione od zmian cen instrumentu bazowego
  • ETP od ETF-u odróżnia między innymi złożoność struktury. Certyfikaty strukturyzowane są bardziej skomplikowanymi instrumentami
  • WisdomTree aktywnie rozwija swoją ofertę kryptowalutowych instrumentów pochodnych w Europie z powodu blokad regulacyjnych w USA

Trzy kolejne kryptowaluty doczekały się swoich funduszy ETP

WisdomTree ogłosił we wtorek uruchomienie trzech nowych ETP kryptowalutowych posiadających zabezpieczenie w fizycznych tokenach, w tym WisdomTree Solana (SOLW), WisdomTree Cardano (ADAW) i WisdomTree Polkadot (DOTW).ETP są już notowane na głównych europejskich giełdach cyfrowych, takich jak rynek Xetra od Deutsche Boerse, i Szwajcarska Giełda Papierów Wartościowych. Oczekuje się, że paneuropejska giełda Euronext wprowadzi kryptowalutowe ETP do obrotu w Amsterdamie i Paryżu w czwartek – czytamy w komunikacie.

ETP mają na celu zaoferowanie inwestorom w Europie alternatywnej opcji uzyskania ekspozycji na kryptowaluty za pośrednictwem giełd regulowanych. SOLW, ADAW i DOTW posiadają całkowity wskaźnik kosztów w wysokości 0,95% i są dostępne w sprzedaży między innymi w Polsce.

Nowe ETP są kontynuacją rosnącej oferty produktów WisdomTree w Europie, dołączając do takich produktów jak WisdomTree Crypto Mega Cap Equal Weight ETP, który jest wspierany przez fizyczne aktywa, w tym Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH), a także WisdomTree Crypto Market (BLOC) i WisdomTree Crypto Altcoins (WALT).

Szef WisdomTree na Europę Alexis Marinof powiedział, że nowa oferta ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania inwestorów instytucjonalnych na dywersyfikację ich portfela kryptowalut.

– Podczas gdy Bitcoin i Ethereum zajmują pierwsze strony gazet, altcoiny są obecnie realnymi opcjami dla wielu inwestorów instytucjonalnych, zapewniając więcej możliwości dywersyfikacji swoich udziałów w kryptowalutach, tak jak w przypadku każdej innej klasy aktywów – komentował.

WisdomTree aktywnie uruchamia ETP w Europie w obliczu przeszkód regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym tygodniu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd opóźniła rozpatrzenie wniosku WisdomTree o utworzenie spot Bitcoin ETF.

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKurs GBP/USD może wkrótce przebić poziom 1,30. Prognozy funta oczami MUFG
Następny artykułKursy walut NBP. Złoty mocno w górę, dolar i frank tracą we wtorek 29 marca 2022 r.
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here