Naga Markets

Solana, Cardano i Polkadot nie zagrożą dominacji Ethereum - uważa CIO Pantera Capital Joey Krug dyrektor inwestycyjny Pantera Capital skomentował pogłoski dotyczące słabnącej pozycji Ethereum jako próbę wzbudzenia medialnej sensacji. Stwierdził również, że w ciągu najbliższej dekady ponad 50% światowych transakcji odbywać się będzie właśnie na blockchainie ETH, kończąc dyskusję na temat rywalizacji w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Ethereum – czy dalsza dominacja jest możliwa?

W wywiadzie dla Bloomberga Joey Krug dyrektor inwestycyjny Pantera Capital wypowiedział się na temat blockchaina Ethereum, twierdząc, że w ciągu następnych dziesięciu lat stanie się on preferowaną platformą w niemal całym świecie finansów.Notowania ETH/USD na dzień 20.01.2022 r.
Notowania ETH/USD na dzień 20.01.2022 r.

Dodatkowo Krug wypowiada się optymistycznie na temat sieci inteligentnych kontraktów Ethereum. Uważa również, że konkurencyjne blockchainy, takie jak Solana, Cardano i Polkadot nie stanowią realnego zagrożenia, a dzięki wspólnej rywalizacji, przyczyniają się do poprawy systemu DeFi.

Według członka Pantera Capital kluczowe dla dominacji ethereum będzie płynne wdrożenie aktualizacji Ethereum 2.0 oraz wprowadzenie mechanizmu Proof-of-Stake. Firma mocno wierzy w dalszy rozwój dominacji sieci, o czym świadczą inwestycje Pantera Capital, pośród których Ether znajduje się w pierwszej trójce.

Krytycy nie wierzą w odbicie ETH

Przeciwnicy Ethereum uważają, że nawet po wprowadzeniu zapowiadanych aktualizacji ETH nie zdoła powstrzymać dynamicznego wzrostu konkurencyjnych sieci.

W zeszłym tygodniu zespół analityków z JPMorgan, w których skład wchodził między innymi Nikolaos Panigirtzoglou, wyraził opinię, że choć Ethereum wciąż dominuje na rynku DeFi, to silna pozycja Avalanche, Tera, Solana i Cardano może zmienić obecny stan rzeczy.

Przemawiają za tym dane, świadczące, że w ciągu ubiegłego roku dominacja Ethereum pośród rynku zdecentralizowanych finansów spadła z niemal 100% w styczniu do około 65% grudniu 2021 roku.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here