Naga MarketsGrupa Sokołów planuje nakłady inwestycyjne na rekordowym poziomie w roku finansowym 2020/2021 (październik 2020 – wrzesień 2021), po tym, jak zwiększyła je do ponad 242 mln zł w poprzednim roku, podała spółka. W r.fin. 2019/2020 Grupa Sokołów zwiększyła przychody o 3% wobec 4,55 mld zł uzyskanych w roku poprzednim.

Sokołów wskazał, że w nowym roku finansowym planowany jest wyższy poziom inwestycji, jednak dokładna kwota przeznaczona na inwestycje uzależniona będzie od bieżącej sytuacji

“W mijającym roku Grupa Sokołów przeznaczyła rekordowe nakłady na inwestycje – wyniosły one aż 242 071 000 zł. […] W kolejnym roku firma planuje rekordowe nakłady na inwestycje, których celem będzie zwiększenie potencjału produkcyjnego, modernizacja zakładów oraz prace nad poszerzaniem asortymentu” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka podkreśla, że wiele z inwestycji zrealizowanych w poprzednim roku finansowym związanych było z podnoszeniem potencjału produkcyjnego oraz z realizacją działań z zakresu społecznej odpowiedzialności w obszarze ochrony środowiska.

“Zastosowane rozwiązania w znaczącym stopniu pozwoliły ograniczyć emisję CO2. W zakładach Sokołowa wprowadzone zostały kolejne innowacje technologiczne, które skutecznie podnoszą efektywność energetyczną przy ograniczeniu zużycia wody i surowców energetycznych. W oddziałach firmy w Czyżewie, Sokołowie Podlaskim, Tarnowie i Kole wdrożono rozwiązania, które pozwalają na wymierny odzysk ciepła. To tylko niektóre z wielu działań, składających się na całą strategię zrównoważonego rozwoju w firmie Sokołów” – czytamy dalej.

W czerwcu, przy Oddziale Sokołów w Osiu, uruchomiony został nowy zakład przetwórstwa drobiu. Nowo powstały zakład został wyposażony w nowoczesne technologie, zapewniające jakość i bezpieczeństwo produkcji. Dzięki tej inwestycji, na rynek wprowadzono markę Uczta Drób, podano także.

Sokołów wskazał, że w nowym roku finansowym planowany jest wyższy poziom inwestycji, jednak dokładna kwota przeznaczona na inwestycje uzależniona będzie od bieżącej sytuacji. Już w tym momencie są prowadzone na szeroką skalę prace inwestycyjne we wszystkich zakładach grupy.

“[W zakończonym roku finansowym] firma osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży o 3%, rozbudowała sieć sklepów własnych, zrealizowała rekordowe inwestycje w zakładach, zwiększające potencjał produkcyjny. W mijającym roku Sokołów wprowadził również na rynek wiele nowych produktów” – napisano także w komunikacie.

W tym roku w asortymencie Sokołowa pojawiło się 65 nowych produktów, w tym wyroby w osłonkach alginianowych, linia Dań Gotowych Premium, linia wędlin z liściem czy wędlin tradycyjnie wędzonych.

“Jako firma innowacyjna, w odpowiedzi na nowe potrzeby i oczekiwania konsumentów, powiększyliśmy nasz asortyment wyrobów roślinnych. […] W linii Z Gruntu Dobre pojawiły się: Plastry wegańskie, Wege smalczyki, Vege Snacki, Wegańskie kiełbaski, Mielone wegańskie oraz Burger wegański. Dzięki takim działaniom, aktywnie wychodzimy naprzeciw najnowszym trendom żywieniowym i dostarczamy konsumentom bezpieczne, wysokojakościowe produkty” – powiedział prezes Bogusław Miszczuk, cytowany w komunikacie.

Sokołów to jeden z największych producentów mięsa w Centralno-Wschodniej Europie. Firma zatrudnia ponad 9 600 osób. Dysponuje siecią 38 centrów dystrybucji i 310 sklepów własnych (240 pod szyldem Gzella oraz 70 pod szyldem Sokołów). Główna siedziba spółki mieści się w Sokołowie Podlaskim. W skład spółki wchodzi 8 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie oraz Osiu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here