Naga MarketsArlene Foster DUPJednym z głośniejszych tematów ostatnich dni, a właściwie i miesięcy jest kwestia Brexitu. Forsowana przez Borisa Johnsona próba bezumownego opuszczenia wspólnoty przez Wielką Brytanię spaliła na panewce po tym, jak Izba Gmin przegłosowała ustawę umożliwiającą zablokowanie takiego scenariusza. Okazuje się jednak, że nie wszyscy posłowie są sceptycznie nastawieni do polityki prowadzonej przez rząd brytyjskiego premiera. Liderka północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP), wspierającej rząd Borisa Johnsona zapowiedziała, że partia ta nie poprze umowy dot. Brexitu, która “dzieli rynek wewnętrzny Wielkiej Brytanii”.


Liderka DUP prostuje Fake News

Oświadczenie Arlene Foster ma związek z publikacją “Timesa”, który wskazał, że DUP zgodziło się zaakceptować umowę, wskazującą na to, że Irlandia Północna nadal była związana pewnymi regulacjami Unii Europejskiej po Brexicie, co umożliwiłoby uniknięcie powstania granicy między Irlandią a Irlandią Północną, a jednocześnie – w odróżnieniu od backstopu zapisanego w umowie Theresy May – nie wymagałoby pozostania Wielkiej Brytanii w unii celnej z UE już po opuszczeniu Wspólnoty.

Arlene Foster DUP– Wielka Brytania musi pozostać jednym państwem. Chcielibyśmy zobaczyć rozsądną umowę, ale nie taką, która dzieli wewnętrzny rynek Wielkiej Brytanii. Nie poprzemy żadnych rozwiązań, które tworzą barierę dla handlu. Anonimowe źródła prowadzą do nonsensownych historii – napisała liderka DUP na Twitterze.

The Times wskazał również, że północnoirlandzkia Demokratyczna Partia Unionistyczna (DUP), która wspiera rząd Johnsona, zrezygnuje ze swojego sprzeciwu wobec kontroli regulacyjnej na Morzu Irlandzkim. W zamian za to Bruksela miałaby zrezygnować z nalegań, aby Irlandia Północna pozostała w unii celnej z UE.

Wiązałoby się to ze stosowaniem innych przepisów granicznych w stosunku do Irlandii Północnej niż w stosunku do reszty kraju, co pomogłoby utrzymać przepływ towarów przez granicę irlandzką. Johnson miał jednak zapewnić DUP, że nie poprze takiego rozwiązania.

Kurs funta najsilniejsza walutą grupy G8

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 14:00 zauważymy, że funt szterling jest w trakcie piątkowej sesji najsilniejszą walutą grupy G8. Wobec dolara amerykańskiego umocnił się on bowiem już o 1,01%.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 14:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta najwyżej od lipca br.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej aprecjacji, rynek pokonał lokalny opór i znalazł się na najwyższym poziomie od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby dotrzeć nawet w okolice 1.2770.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs funta wobec dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNZDUSD realizuje re-test! Czas na spadki do 65.00?
Następny artykułSprzedaż detaliczna w USA rośnie dwukrotnie szybciej niż oczekiwano
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here