Naga MarketsSoja z podwójnym szczytemSoja wyhamowała wzrosty na poziomie szczytu z 2016 roku. Tym samym cena 1200 centów jest ważnym oporem z interwału tygodniowego. Nie zmienił on jeszcze znacząco układu sił na tym towarze. Użytecznym wsparciem mogła być wartość 1160 centów, ale dołki na D1 utworzyły się na poziomie 1137 centów. Oznacza to, że kluczowym narzędziem analizy technicznej w tym przypadku jest mierzenie kierunkowe Fibonacciego.

Soja z możliwą większą korektą

Czarna linia oznaczona jako FE100 jest konsekwencją porównania bieżących spadków z wrześniową korektą. Dlatego nie powinno dziwić, że cena SOY skierowała się na północ, testując opór wyższego rzędu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres soi

Dzień wczorajszy zostawił świece z górnym cieniem, której kształt podobny jest do formacji spadającej gwiazdy. Jeżeli dziś nie nastąpi wybicie górą, to będzie można podjąć interpretację bieżącej sytuacji jako układu M. Podwójny szczyt jest silnym układem pojawiającym się na szczycie trendu.

Pierwsza myśl powinna dotyczyć obrony zielonego wsparcia. Tak długo, jak posiadacze długich pozycji będą bronić tej wartości, to trend może być kontynuowany.

Warto jednak spojrzeć na południe. Od blisko trzech kwartałów rynek soi systematycznie rósł, co przybliża  pojawienie się większej korekty. Jednym ze wsparć, gdzie spadki mogłyby się zakończyć jest cena 1050centa, czyli zniesienie 38.2%. Tutaj swój początek ma jeden z większych impulsów wzrostowych, co sugeruje, że popyt był bardzo aktywny na tej cenie.

Jednak zanim scenariusze spadkowe nabiorą znaczenia, to trendowa średnia krocząca MA50 musi zostać pokonana. Wkrótce dotrze do wsparcia 1137 centa, co podniesie znaczenie tej wartości.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here