Naga MarketsSoja w USA najdroższa od prawie 9 latNotowania soi nie zatrzymują się w drodze na północ. Cena tego towaru w Stanach Zjednoczonych wczoraj wyraźnie zwyżkowała, a dzisiaj kontynuuje ruch w górę, docierając obecnie do poziomów niemal 16,50 USD za buszel. To najwyższy poziom notowań soi od lata 2012 roku, czyli od prawie 9 lat.

Soja nie zwalnia tempa

Zwyżkę notowań soi napędza duża konsumpcja tego surowca i topniejące globalne zapasy soi, wynikające głównie z dużego popytu na pasze dla zwierząt. Niemniej, wzrost notowań soi ma również komponent spekulacyjny, ponieważ inwestorzy zawierają pozycje pod dzisiejszy raport Departamentu Rolnictwa USA, który ma zostać opublikowany w późniejszej części dzisiejszej sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania soi w USA – dane dzienne

Raport departamentu ma przedstawić informacje na temat produkcji i konsumpcji wielu towarów rolnych. W przypadku soi, oczekiwane jest obniżenie prognozy produkcji tego towaru, zwłaszcza w Brazylii. Kraj ten ostatnio zmagał się z problemami pogodowymi w postaci niedostatków deszczu – a susze stały się jeszcze bardziej dotkliwe na początku maja.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw biomed lublin | mercator cena akcji | pkn orlen cena akcji | ropa brent notowania | kurs biomed lublin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here