Naga MarketsSoja - obniżenie prognoz zapasów w USAPo dynamicznych zwyżkach notowań soi w listopadzie oraz przecenie na przełomie listopada i grudnia, ostatnie kilka dni na tym rynku przyniosło uspokojenie nastrojów. Notowania soi w Stanach Zjednoczonych poruszają się w konsolidacji w okolicach 11,50 USD za buszel.

Notowania soi pod nieustanną presją

Lepsza pogoda w Brazylii w ostatnim czasie wywiera presję na spadek notowań soi. Niemniej, stronie popytowej na tym rynku pomogły najnowsze wyliczenia Departamentu Rolnictwa USA, dotyczące zapasów soi. Zakładają one, że na koniec sezonu 2020/2021 zapasy soi w USA mają znaleźć się na poziomie 175 mln buszli, czyli na najniższym poziomie od 7 lat. Obniżenie prognoz wynika z zapowiadanego większego popytu wewnętrznego w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania soi w USA – dane dzienne

Departament obniżył także prognozy zapasów soi na koniec sezonu 2020/2021 dla całego świata. Mają one wynieść 85,64 mln ton, przy wcześniejszych oczekiwaniach zakładających 86,52 mln ton. Ta modyfikacja ma z kolei wynikać z obniżonych prognoz produkcji soi w Argentynie.

Informacje ze strony Departamentu Rolnictwa USA podbiły wczoraj cenę soi, ale ostateczne i tak cała czwartkowa sesja zakończyła się na minusie. To świadczy o utrzymującej się sile strony podażowej na rynku soi i może zapowiadać kontynuację przecen.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here