Naga MarketsSoja i kukurydza liderami zwyżek na rynkach towarów rolnych w 2020 r.Na rynkach towarów rolnych w 2020 roku dominował kolor zielony. Duża w tym była zasługa Chin, które w minionym roku wykazywały ogromny popyt na towary rolne, nie tylko w celach bieżącej konsumpcji wśród ludzi, ale także w obliczu rosnącego zapotrzebowania na pasze dla zwierząt oraz przeznaczenia części zbóż na rezerwy.

Cena soi wzrosła o 38%, cena kukurydzy i 23%

W rezultacie, liderami zwyżek na rynkach towarów rolnych okazały się kukurydza oraz soja. Kukurydza najmocniej podrożała na chińskiej giełdzie w Dalian, gdzie zwyżka roczna wyniosła niemal 48%. Na rynku amerykańskim wzrosty sięgnęły 23%, co i tak jest niezłym wynikiem. Z kolei notowania soi zwyżkowały na amerykańskiej giełdzie o imponujące 38%. Dobry rok ma za sobą także pszenica – notowania pszenicy ozimej w USA wzrosły w 2020 roku o ponad 14%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania soi w USA – dane tygodniowe
Notowania kukurydzy w USA – dane tygodniowe
Notowania pszenicy w USA – dane tygodniowe

Tymczasem na rynkach soft commodities ogólnie sytuacja była dużo mniej emocjonująca. Notowania cukru czy bawełny zakończyły rok na niewielkich plusach, a kakao oraz kawa w miarę neutralnie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here