Naga MarketsSoho Development miało 5,5 mln zł straty netto w r.obr. 2019/2020Soho Development odnotowało 5,5 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w r.obr. 2019/2020 zakończonym 30 września 2020 r., wobec 7,02 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Finax

Soho Development podaje swoje wyniki finansowe

Strata operacyjna wyniosła 5,55 mln zł wobec 12,35 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 8,27 mln zł w r.obr. 2019/2020 wobec 115,39 mln zł rok wcześniej.

“W ostatnim roku nasze działania skoncentrowane były w głównej mierze na dostosowaniu projektu Recycling Park do oczekiwań potencjalnych inwestorów i zmian otoczenia prawnego, które spowodowały przesunięcie w czasie jego realizacji oraz na dalszej optymalizacji składu grupy w celu zmniejszenia kosztów jej działalności. […] W ramach działań oszczędnościowych, struktura grupy uległa dalszemu uproszczeniu, a koszty ogólne zmniejszyły się o ok. 40%. Zarząd planuje zwołanie WZA w celu podjęcia przez akcjonariuszy decyzji odnośnie dalszej strategii działania” – napisał prezes Maciej Wandzel w liście do akcjonariuszy.

W ujęciu jednostkowym strata netto w r.obr. 2019/2020 wyniosła 6,21 mln zł wobec 7,64 mln zł zysku rok wcześniej.

Soho Development to spółka notowana na GPW od 1997 roku. Spółka została założona przez ministra przekształceń własnościowych działającego w imieniu Skarbu Państwa w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji (PPP). Obecnie długoterminowa strategia funduszu zakłada koncentrację na działalności deweloperskiej w oparciu o posiadany bank ziemi oraz sprzedaż aktywów niestrategicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here