Naga MarketsDobre pytanie. Problem wygląda na dość złożony. Młody stażem inwestor na pewno na samym początku swojej kariery miał bardzo niestabilne zyski. Na pewno więcej było strat bądź wyjść “na zero” niż spektakularnych zysków. To budzi pewne zachowanie w człowieku – chęć szybkiego odegrania się. Inwestor musi być na prawdę silny psychicznie i odporny na spekulacyjne pokusy, żeby mógł w spokoju i w swoim stylu zacząć zarabiać. Jeżeli inwestor choć raz zarobi na szybkim spekulacyjnym ruchu idę o zakład, że w przyszłości będzie szukał podobnych okazji.

Ameryki nie odkrywam, ale staram się o tym co jakiś czas przypominać, żeby studzić dzikie zapędy. Im więcej spekulacyjnych zagrań, tym większa szansa na straty. Im większe straty, tym szybsza decyzja o zakończeniu przygody z inwestowaniem i wym większy niesmak pozostaje – i tak to się kręci. A więc mamy dwie grupy inwestorów: lubiący spokój i pewność i mniejsza nieco grupka “szukających szczęścia”.


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW


Spadki na niektórych wykresach nie są spowodowane jedynie nieczystymi zagraniami Zarządów spółek, duży wpływ na kurs akcji mają sami inwestorzy. To oni potrafią uczynić z danego waloru zarówno atrakcyjną jak i odpychającą okazję.0719-sbeJak możemy podchodzić na poważnie do inwestowania w walor, który spada od samego początku swojego istnienia z wartości ok. 6 zł do 0,50 zł (widać, inwestorzy zapatrzyli się na wykresy takich spółek jak JSW czy Petrolinvest)? Potem następuje długi czas odbudowy wykresu jak i morali. Spółka staje się “groszową” a to z kolei przyciąga spekulantów liczących chociażby na kilka groszy zysku. Tak się stało w przypadku SBE (spółka z rynku New Connect) począwszy od marca 2016 roku – wzrost ceny z poziomu 0,50 zł do 1,50 zł – 200%. Potem korekta do zniesienia 76,4% Fibo i kolejny wzrost, który tworzy się na naszych oczach.0719-sbe-dStrategia jednej kreski pokazuje równocześnie swoje sygnały, na podstawie których jak widać, dało się wyskubać parę procent.

Co się dzieje teraz? Sekwencji wyższych szczytów jeszcze nie widać, ale utworzył nam się dobry fundament pod być może nowy, wyższy szczyt. Pokazana w czerwonym prostokącie konsolidacja może nam posłużyć jako drogowskaz. Musimy jedynie poczekać do wybicia w jakąkolwiek stronę. Toczy się bój o poziom 1,06 zł (najniższy szczyt w trendach lokalnych). Wzrost ceny spowodowałby powrót do lokalnego trendu wzrostowego z szansą na wzrost ceny do poziomu minimum 1,44 zł.


Wpisy takie jak ten powstają dlatego, ponieważ są tematy, o których po prostu warto rozmawiać. Z tego względu mam do Ciebie prośbę, umieść w komentarzu temat/problematykę, o której z chęcią przeczytałbyś artykuł.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here