Naga MarketsPonad 2,5 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wypracowało w pierwszym półroczu br. SoftBlue, notowany na NewConnect prekursor tematyki antysmogowej w Polsce. To wynik o ponad 175 proc. wyższy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Od stycznia do czerwca zysk netto wyniósł niespełna 0,68 mln zł, a EBITDA osiągnęła wartość prawie 0,84 mln zł. Na wyniki finansowe spółki w raportowanym okresie wpłynęły licznie zawarte kontrakty biznesowe. SoftBlue obecnie koncentruje na pozyskiwaniu nowych kontraktów i klientów a także budowie własnego Centrum B+R oraz wsparciu biznesowego partnera – InventionMed – w powstaniu bydgoskiego ,,wirtualnego szpitala’’.

SoftBlue zanotowało ponad 2,5 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w pierwszym półroczu br.

– Pierwsze półrocze przyniosło nam znaczny wzrost wyników finansowych w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku. Wypracowaliśmy r/r ponad 175 proc. wzrost przychodów netto ze sprzedaży. Od stycznia osiągnęliśmy prawie 0,68 mln zł zysku netto, wobec straty 1,6 mln zł w pierwszym półroczu 2019 roku. W okresie od kwietnia do czerwca br. wypracowaliśmy prawie 0,38 mln zł przychodów – informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue SA.

Te artykuły również Cię zainteresują
W marcu br. SoftBlue zawarło umowę o dofinansowanie, na opracowanie i wdrożenie projektu pod nazwą Innowacyjna platforma konsumencka EcoScan. Platforma powstaje w oparciu o niezależne metody badania rzeczywistego składu żywności i półproduktów. Platforma została dofinansowana kwotą ponad 2 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W maju SoftBlue i jej partner biznesowy – InventionMed – zawarły list intencyjny, w którym bydgoska firma zadeklarowała wsparcie w realizacji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rozszerzona rzeczywistość) w Bydgoszczy. Projekt, który wesprze polską medycynę poprzez połączenie rozszerzonej rzeczywistości i immersji, otrzymał dofinansowanie w wysokości 16 mln zł od Ministerstwa Rozwoju

– Konsekwentnie budujemy wartość realizowanych przez siebie projektów z sektora nowych technologii i inicjujemy własne pomysły badawczo-rozwojowe, co przekłada się na widoczną poprawę naszych wyników finansowych – mówi prezes SoftBlue.

W lipcu SoftBlue kupiło pakiet ponad 10 mln akcji spółki InventionMed, co stanowi blisko 30 proc. wszystkich jej akcji. Tym samym stała się głównym akcjonariuszem firmy technologicznej z branży medycznej. Decyzję o skupie akcji podjęto z uwagi na pokrewny profil działalności obu firm i wspólnie prowadzone projekty.

Aktualnie SoftBlue również rozwija współpracę z Letus Capital, notowaną na warszawskiej giełdzie spółką działająca w obszarze finansów i fotowoltaiki. Spółki podpisały umowę licencyjną na korzystanie z innowacyjnego głosowego wyłącznika bezpieczeństwa. Ponadto SoftBlue przygotowuje się dobudowy własnego Centrum B+R w Bydgoszczy.

– Jesteśmy dumni, że stworzymy Centrum Badawczo–Rozwojowe, dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Rozpoczęliśmy już kolejny etap przygotowań do budowy obiektu. – dodaje.

Na budowę Centrum spółka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Kwota dotacji to ponad 5,4 mln zł. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 12 mln zł.

Bydgoska firma jest pionierem na polskim rynku w zakresie zastosowania dronów do badania smogu występującego w powietrzu. Autorski system spółki ,,AirDron’’ – jako profesjonalna głowica pomiarowa – niezależnie od miesięcy letnich, przez okrągły rok kalendarzowy jest wykorzystywany do badania stanu zanieczyszczenia powietrza w czasie rzeczywistym i pobierania próbek do analizy laboratoryjnej w Dziale Badawczo-Rozwojowym firmy.

W lipcu tego roku spółka wygrała przetarg na dostarczenie systemu Airdron do pomiaru zanieczyszczeń powietrza oraz statku powietrznego dla Straży Miejskiej w Białymstoku. AirDron wesprze jednostkę w inspekcjach domowych palenisk oraz innych zanieczyszczeń powietrza. Oferta spółki wyniosła 187 tys. zł.

Ponadto na początku br. SoftBlue wygrało ofertę na realizację projektu ,,Dron – strażnik czystego powietrza’’. Bezzałogowy statek powietrzny służy do pomiaru zanieczyszczeń powietrza a także wsparcia policji i straży miejskiej podczas poszukiwania osób zaginionych w Pabianicach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułECC Games publikuje wyniki za II kwartał br.
Następny artykułWIG20 zakończył handel na poziomie 185 punktów. PKB w Polsce spadło o 8.2% w II kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here