Naga MarketsPonad 5 mln zł przychodów ze sprzedaży netto wypracowało w 2019 roku SoftBlue – notowana na NewConnect spółka z obszaru nowych technologii. W tym czasie firma otrzymała status Centrum Badawczo–Rozwojowego oraz zawarła i zrealizowała kilka istotnych kontraktów biznesowych, m.in. z Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych i Skarbem Państwa. Obecnie spółka wspiera realizację bydgoskiego Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

SoftBlue wypracowało ponad 5 mln zł przychodów ze sprzedaży netto

– 2019 rok zakończyliśmy z wynikami finansowymi na oczekiwanym poziomie. W tym czasie wypracowaliśmy przychody netto ze sprzedaży na poziomie ponad 5 mln zł. – mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue. – Wiele środków zainwestowaliśmy w rozwój nasz, jak i naszych spółek zależnych – SoftBlue Mobility i Milisystem – przez co osiągnęliśmy stratę w wysokości 0,62 mln zł. Inwestowanie w biznes i jego rozwijanie to nasze główne cele. Dlatego w 2019 zawarliśmy szereg kontraktów biznesowych, co pozytywnie przełożyło się na naszą kondycję finansową już w widocznym pierwszym kwartale. – komentuje Michał Kierul.

Te artykuły również Cię zainteresują
W najbliższych miesiącach spółka będzie kontynuowała założenia przyjętej strategii biznesowej, która opiera się na trzech filarach: komercjalizacji perspektywicznych pomysłów z branży technologicznej, ekspansji zagranicznej oraz komercjalizacji i opracowywaniu własnych projektów badawczo-rozwojowych. – W wyniku posiadanemu przez naszą spółkę statusu Centrum B+R, w naszej firmie powstają nowoczesne rozwiązania techniczne, które następnie są implementowane w projektach komercyjnych, dedykowanych potrzebom naszych klientów. – komentuje Michał Kierul.

Na początku 2019 roku SoftBlue współpracowało z Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych. Przedmiotem zrealizowanego projektu było wytworzenie i wdrożenie oprogramowania systemowego Archiwum Dokumentów Elektronicznych. Kilka miesięcy później bydgoska spółka podpisała umowę ze Skarbem Państwa na wprowadzenie usługi wsparcia technicznego dla projektu o nazwie ,,Kronik@”. – Świadczyliśmy w tym okresie kompleksowe usługi doradcze i usługi wsparcia technicznego, które wspomagają utworzenie miejsca do przechowywania elektronicznych zasobów kultury i nauki Ministerstwa Cyfryzacji. – dodaje.

W czwartym kwartale spółka rozpoczęła kontrakt z Kujawsko–Pomorską Agencją Innowacji. Dotyczy on zlecenia na opracowanie urządzenia technologicznego do ewidencji danych pomiarowych. Wartość projektu opiewa na 0,65 mln zł.
Koniec roku przyniósł spółce także pozytywne zatwierdzenie dofinansowania przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej programu budowy nowego Centrum B+R. Inwestycja powstanie w celu wsparcia efektywności pracy polskich zakładów produkcyjnych. Pozwoli także na racjonalne gospodarowanie wodą. Koszt inwestycji to 12 mln zł.

– Miniony rok to intensywny rozwój i sprzedaż produktów własnych, a w szczególności AirDron-a. Zrealizowaliśmy kilka istotnych umów w ramach projektów zleconych przez jednostki publiczne i prywatne. Jako prekursor tematyki antysmogowej w kraju, dostarczyliśmy nasz autorski system monitorujący AirDron do wielu polskich miast i gmin. Cieszę się, że mamy realny wpływ na poprawę kondycji powietrza. Wieloletni nakład pracy zapewnił nam doskonałą jakość naszych produktów w stosunku do produktów typu Low Cost, co dało nam i daje znaczną przewagę konkurencyjną – dodaje.

Obecnie SoftBlue wspiera realizację bydgoskiego Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rozszerzona rzeczywistość). To wynik zawartego listu intencyjnego z firmą InventionMed. – Zawsze chętnie współtworzymy projekty skierowane na wykorzystanie zaawansowanych nowych technologii wspierających polskie biznesy. Cieszę się, że możemy wesprzeć naszych partnerów biznesowych przy rozpoczęciu prac rozwojowych i budowlanych ,,wirtualnego szpitala’’. W ramach kontraktu zapewnimy dostęp do zasobów technologicznych, niezbędnych do utworzenia inwestycji. – dodaje Michał Kierul. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin w kierunku 8600 w środę, twierdzi Maksymilian Bączkowski
Następny artykułWIG20 (futures): Indeks w obszarze luki bessy z marca
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here