Naga MarketsSoftBlue wypracowało 3,1 mln zł zysku netto w 2020 r.6,45 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w 2020 r. wypracowało SoftBlue – notowana na NewConnect spółka technologiczna z Bydgoszczy. W samym czwartym kwartale firma osiągnęła 3,22 mln zł przychodów netto. W tym czasie zysk netto SoftBlue wyniósł ponad 2,5 mln zł, co oznacza niespełna 330 proc. wzrost w porównaniu rdr.

SoftBlue przedstawia swoje wyniki finansowe

Wpływ na wyniki miało sfinalizowanie kontraktów dotyczących autorskich projektów z zakresu nowych technologii, a także działalność badawczo–rozwojowa spółki. W minionym kwartale firma SoftBlue koncentrowała się również na przejęciu biznesu notowanej na NewConnect firmy easyCALL.pl.

Te artykuły również Cię zainteresują
 Wyniki za 2020 rok są dla nas satysfakcjonujące i potwierdzają, że obrana przez nas strategia jest słuszna. Koncentrujemy się na realizacji projektów skierowanych na Software, IoT oraz dział badawczo-rozwojowy. Sfinalizowanie kilku istotnych projektów w ramach tych obszarów przyczyniło się do wypracowania w minionym roku znaczącego wzrostu zysku netto, który osiągnął 3,1 mln zł. Przychody netto odnotowaliśmy na poziomie 6,45 mln zł. Aż 50 proc. tego wyniku – 3,22 mln zł – udało nam się osiągnąć w samym czwartym kwartale. Zysk netto od października do grudnia wyniósł ponad 2,5 mln zł. Dało to SoftBlue ponad 4-krotny wzrost rdr. – informuje Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue. – EBITDA w tym okresie wyniosła prawie 1,47 mln zł – dodaje.

W październiku ub. roku firma SoftBlue podpisała dwie znaczące umowy z podmiotami z sektora państwowego. Łączna wartość zamówień na systemy informatyczne wynosiła ok. 4 mln zł. Oba projekty zostaną zrealizowane w 2021 roku.

W listopadzie spółka wkroczyła w następny etap budowy własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. SoftBlue zakupiło wówczas działkę o pow. 703 m2 w centrum Bydgoszczy. Projekt ma na celu stworzenie rozwiązań ułatwiających racjonalne gospodarowanie wodą w systemach zbiorowego zaopatrzenia oraz zwiększenia efektywności zarządzania energią elektryczną. – Prace budowlane planujemy rozpocząć na przełomie najbliższych miesięcy. Zakończenie budowy zaplanowane jest na czwarty kwartał 2022. Pokładamy duże nadzieje w tej inwestycji. – komentuje Michał Kierul.  

 Na powstanie Centrum spółka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w kwocie ponad 5,4 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi powyżej 12 mln zł. 

 W tym samym czasie SoftBlue podjęło także decyzję o wzmocnieniu segmentu autorskich rozwiązań z obszaru IoT. Spółka koncentrowała się bowiem na najnowszym projekcie o nazwie Autonomous Data Controler. Nowoczesny rejestrator będzie służyć do lokalnego zbierania, rejestracji i analizy danych pochodzących z urządzeń przynależnych do jednej maszyny, instalacji lub rozdzielni. Nowoczesne urządzenie umożliwia akwizycję, archiwizację i przetwarzanie danych oraz prezentację wyników analizy.

W połowie grudnia SoftBlue podjęło kolejny istotny krok z punktu widzenia rozwoju prowadzonej działalności. Firma sfinalizowała bowiem zakup biznesu firmy easyCALL.pl. Transakcja objęła pracowników firmy, kontakty biznesowe i kontrakty spółki. – Będąc właścicielem firmy chcemy stworzyć i dostarczyć systemy powiązane z telefonią internetową oraz stacjonarną. – dodaje prezes zarządu SoftBlue.

W minionym kwartale SoftBlue kontynuowało również realizację kilku projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Mowa m.in. o innowacyjnej platformie konsumenckiej EcoScan, dzięki której konsumenci żywności w przejrzysty sposób zdobędą szczegółową wiedzę o danym produkcie i jego składzie. Jednocześnie firma kontynuowała działania związane z zaprojektowaniem i stworzeniem rodziny bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu. Projekt prowadzony jest w ramach programu sektorowego INNOLOT.

Ponadto w ostatnim czasie spółka finalizowała istotne kontrakty na sprzedaż swojego flagowego autorskiego rozwiązania o nazwie AirDron. To innowacyjny system, który służy do zaawansowanego badania zanieczyszczenia powietrza za pomocą dronów ze specjalistyczną głowicą. Zakupu rozwiązania dokonali zarówno klienci prywatni, jak i podmioty samorządowe.

Z początkiem br. firma SoftBlue przeprowadziła publiczną emisję akcji z prawem poboru. Przydział akcji i zapisów na Akcje Oferowane zaplanowany został na przełom lutego i marca br. Aktualnie SoftBlue koncentruje się na rozwoju działalności eksportowej w ramach swojej spółki zależnej Milisystem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur/usd wykres | notowania giełdowe lotos | cd projekt red akcje | kurs funta szterlinga | dax notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here