Naga MarketsSoftBlue – notowany na NewConnect specjalista od nowych technologii – wzmacnia segment autorskich rozwiązań z obszaru IoT, który dedykuje przedsiębiorstwom z sektora przemysłowego. Spółka intensyfikuje działania związane m.in. z systemem służącym do zarządzania produkcją i energią – Autonomous Data Controler. Środki na rozwój oferty IoT SoftBlue chce pozyskać z publicznej emisji akcji zaplanowanej na styczeń 2021 roku. 23 grudnia br. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki podejmie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego SoftBlue.

SoftBlue wzmacnia segment autorskich rozwiązań z obszaru IoT

– Z uwagi na to, że działamy na stabilnym i perspektywicznym rynku, podjęliśmy decyzję o poszerzeniu naszej oferty dedykowanej przedsiębiorstwom i zakładom przemysłowym, w tym fabrykom i firmom z sektora spożywczego. Aktualnie rozwijamy projekty z obszaru IoT, których celem jest podniesienie efektywności oraz oszczędności naszych klientów – mówi Michał Kierul, prezes SoftBlue SA. – Środki na rozwój kilku rozwiązań IoT będą pochodzić z planowanej na styczeń 2021 publicznej emisji akcji SoftBlue. Emisja akcji obejmować będzie łącznie nie więcej niż 46 801 250 akcji zwykłych serii F o wartości nominalnej 0,22 zł za jedną akcję. Emisja zostanie przeprowadzona z prawem poboru dla aktualnych akcjonariuszy naszej spółki – informuje Michał Kierul.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas WZA spółki, zwołanym na 23 grudnia br., podjęte zostaną uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego SoftBlue, poprzez emisję akcji serii F z zachowaniem prawa poboru dla aktualnych akcjonariuszy, a tym samym wprowadzenia akcji serii F do obrotu na rynku NewConnect oraz zmiany statutu spółki (szczegóły w projektach uchwał spółki). Cena emisyjna akcji serii F została ustalona na 0,22 zł za jedną akcję. Dzień poboru ustalono na 11 stycznia 2021 r. Informacje dotyczące NWZ dostępne są na nowej stronie spółki: https://softblue.pl/

SoftBlue działa m.in. w obszarze IoT. Wśród autorskich projektów spółki są: mobilna stacja do monitoringu zanieczyszczenia powietrza pyłem (smogobus) oraz system zdalnego monitoringu i analizy rozbioru wody, który stanowi połączenie rozwiązań IoT i zaawansowanej analityki danych. Pozwala on zoptymalizować wykorzystanie zasobów czystej wody oraz zmniejszyć koszty dystrybucji. Jednocześnie, jako prekursor tematyki antysmogowej w Polsce, SoftBlue jest autorem systemu AirDron, który dzięki wbudowanym specjalistycznym sensorom i czujnikom na bieżąco monitoruje stan zanieczyszczeń powietrza w Polsce.

Najnowszym rozwiązaniem firmy z dziedziny automatyki przemysłowej jest system do racjonalnego zarządzania produkcją i energią – Autonomous Data Controler. To nowoczesny rejestrator do lokalnego zbierania, rejestracji i analizy danych pochodzących z urządzeń przynależnych do jednej maszyny, instalacji lub rozdzielni. Urządzenie umożliwia zarówno akwizycję, archiwizację i przetwarzanie danych, jak również prezentację wyników analizy.– Urządzenie ADC zaprogramowaliśmy w taki sposób, aby pozwalało naszym klientom z sektora przemysłowego uzyskać oszczędność m.in. dzięki racjonalnemu zarządzaniu zużyciem maszyn, mediów, czy energii elektrycznej i cieplnej. To także system, który umożliwi firmom wizualizację danych w postaci dashboardów dostępnych przez Web-server oraz przekaże dane źródłowe udostępniane systemom nadrzędnym – komentuje Michał Kierul.

SoftBlue działa również w segmencie software oraz w obszarze badań naukowych. Spółka posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego, nadany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie. W ramach działu B+R funkcjonują w pełni wyposażone i obsługiwane przez wykwalifikowaną kadrę laboratoria informatyczne, mechaniczne oraz elektroniczne. Spółka aktualnie intensyfikuje działania związane z budową inwestycji B+R – Centrum dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na 2021 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułS&P 500 futures w dół, podobnie ropa naftowa: Emini Trader
Następny artykułRedan miał 27,71 mln zł zysku netto, 1,65 mln zł straty EBIT w III kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here