Naga MarketsSoftBlue SA kończy jutro zapisy w ramach publicznej emisji akcjiDo jutra, 12 lutego, trwają zapisy w ramach publicznej emisji akcji z prawem poboru SoftBlue SA – notowanej na NewConnect spółki IT tworzącej najnowocześniejsze rozwiązania w ramach Przemysłu 4.0. Podwyższenie kapitału zakładowego firmy nastąpi w drodze emisji nie więcej niż 46 801 250 akcji na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,10 zł. Cena emisyjna nowych akcji serii F została ustalona na 0,22 zł za jedną akcję. Celem emisji na ponad 10 mln zł jest rozwój produktów z oferty IoT spółki.

SoftBlue SA podwyższy swój kapitał zakładowy

– Zgodnie z harmonogramem Oferty Publicznej, jutrzejszy dzień jest ostatnim dniem na przyjmowanie zapisów na akcje SoftBlue. Z przysługującego prawa poboru skorzystałem już zarówno ja, jak i nasz główny partner biznesowy, firma InventionMed. Podjęliśmy tę decyzję, ponieważ w pełni wierzymy w model biznesowy SoftBlue, którego założeniem jest tworzenie innowacyjnych – w szczególności jak na polski rynek – rozwiązań technologicznych.  – informuje Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes zarządu SoftBlue w ramach prawa poboru objął pakiet wszystkich przypadającym mu akcji za ponad 0,84 mln zł. Firma InventionMed SA – której głównym akcjonariuszem jest SoftBlue SA – również złożyła zapis na wszystkie przypadające jej akcje za łączną kwotę 4,18 mln zł.

Podwyższenie kapitału zakładowego SoftBlue nastąpi w drodze emisji nie więcej niż 46 801 250 akcji na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,10 zł. Cena emisyjna nowych akcji serii F została ustalona na 0,22 zł za jedną akcję. Prawo Poboru przysługuje dotychczasowym akcjonariuszom spółki, osobom, które posiadały akcje SoftBlue w dniu 11 stycznia br. Za każdą jedną akcję spółki przysługuje jedno jednostkowe prawo poboru.

 – Staramy się, aby nasze produkty były swego rodzaju hybrydą biznesu, nauki i ekologii, a ich ostateczny kształt spełniał oczekiwania klientów. Dlatego też znaczącą część kwoty z Oferty chcemy przeznaczyć na rozwój i marketing naszego najnowszego projektu Autonomous Data Controler, który powstaje z myślą o wypełnieniu swego rodzaju niszy na rynku. System będzie służył do racjonalnego zarządzania produkcją i energią, co w łatwy sposób pozwoli zakładom przemysłowym zmniejszyć ilość energii i w efekcie wpłynie na obniżenie generowanych kosztów – mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue.

Oferta SoftBlue z zakresu Internetu Rzeczy obejmuje nie tylko rejestrator danych Autonomous Data Controler. SoftBlue jest również autorem zaawansowanych systemów antysmogowych takich jak: Smogobus oraz AirDron. W ramach ostatniego projektu bydgoska firma w lutym br. wygrała przetarg na dostarczenie ,,latającego strażnika’’ dla miasta Grudziądz. System AirDron dzięki wbudowanym specjalistycznym czujnikom będzie nadzorować i analizować stan zanieczyszczenia powietrza na terenie miasta. Projekt wart niespełna 300 000 zł brutto realizowany jest dla OPEC Grudziądz. W ramach rozwiązania klient spółki otrzyma drona z głowicą, specjalistyczną kamerę termowizyjną oraz pakiet specjalistycznych szkoleń.

Aktualnie SoftBlue koncentruje się na budowie własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Firma skupia się także na rozwoju działalności eksportowej w ramach swojej spółki zależnej Milisystem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnige | akcje pkn | dolar | kurs sp500 | pkn orlen kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here