Naga MarketsSoftBlue SA dokonało zakupu powierzchni pod budowę własnego Centrum B+SoftBlue SA, notowany na NewConnect specjalista z sektora IT, podjął kolejny krok w kierunku budowy własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. W tym celu spółka zakupiła, w cenie ponad 1,3 mln zł, 703 m2 powierzchni zlokalizowanej w Bydgoszczy. Projekt ma na celu stworzenie rozwiązań ułatwiających racjonalne gospodarowanie wodą w systemach zbiorowego zaopatrzenia oraz zwiększenia efektywności zarządzania energią elektryczną. Rozpoczęcie budowy obiektu planowane jest w 2021 roku. Na powstanie inwestycji spółka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w kwocie ponad 5,4 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi powyżej 12 mln zł.

Prace budowlane nabiorą rozpędu w I półroczu 2021

Z satysfakcją informuję, że właśnie zawarliśmy umowę kupna-sprzedaży powierzchni działkowej pod budowę własnego Centrum Badawczo–Rozwojowego, dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Na podstawie tego nabyliśmy udział w nieruchomości o łącznej powierzchni 703 m2 za ponad 1,3 mln zł – informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue. – Jestem zadowolony z tego, że Centrum powstanie w Bydgoszczy. To właśnie tu zaczynaliśmy tworzyć nasz biznes i w tym mieście aktualnie działamy. Celujemy z rozpoczęciem prac w wiosnę 2021. – dodaje.

Te artykuły również Cię zainteresują

Iron VR S.A.: Trwa emisja akcji


W związku z nabyciem powierzchni działkowej, spółka docelowo będzie wyłącznym właścicielem samodzielnej nieruchomości budowlanej z dostępem do drogi publicznej oraz do mediów, na której to działce, po jej zabudowaniu, będzie możliwe prowadzenie, działalności gospodarczej. Umowa przyrzeczona zniesienia współwłasności zostanie zawarta do dnia 30 kwietnia 2021.

Centrum Badawczo–Rozwojowe dedykowane optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi pozwoli na prowadzenie prac badawczych nad opracowaniem dwóch systemów do optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi, w tym oprogramowania ułatwiającego racjonalne gospodarowanie wodą w systemach zbiorowego zaopatrzenia.

Innowacyjne rozwiązania przestają być niezależną dziedziną, natomiast coraz częściej stają się kluczowym elementem wielu branż. Cieszę się, że nasz nowoczesny projekt zwiększy również efektywność zarządzania energią elektryczną nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale i obiektach przemysłowych, czy użyteczności publicznej – mówi Michał Kierul.

Projekt o łącznej wartości ponad 12 mln zł, prowadzony jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Dzięki podpisanej w marcu br. umowie z Departamentem Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, SoftBlue otrzymało dofinansowanie (w kwocie 5,4 mln zł) na budowę inwestycji. Wsparcia udzieliło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

W SoftBlue od lat działa wewnętrzny dział badawczo-rozwojowy, a od 2016 r. spółka posiada również status Centrum Badawczo-Rozwojowego, nadany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

W Polsce jest to rzadkością, biorąc pod uwagę specjalizację naszej firmy, tym bardziej w kontekście budowy własnego Centrum B+R. Warto zaznaczyć, że to nie jedyny projekt w tym zakresie. Aktualnie wpieramy także naszego partnera biznesowego, InventionMed, w powstawaniu Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR. Obiekt, przy którym zadeklarowaliśmy wsparcie techniczne, ma na celu opracowanie i wdrożenie rozwiązania produktowego umożliwiającego kompleksowe szkolenie adeptów medycyny – dodaje prezes SoftBlue.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Pekao miał 370,85 mln zł zysku netto, 232,1 mld zł aktywów w III kw.
Następny artykułAsbis wypłaci zaliczkę. Kurs w kierunku 9,60 zł? – zapiski giełdowego spekulanta
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here