Naga MarketsPonad 3,22 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wypracowało w trzech kwartałach br. notowane na NewConnect SoftBlue SA (ponad +47 proc. rdr.). Od stycznia do września zysk netto wyniósł ponad 0,55 mln zł. Na osiągnięte wyniki finansowe w raportowanym okresie wpływ miało konsekwentne rozwijanie produktów własnych spółki oraz zawieranie znaczących kontraktów biznesowych. W Q3 br. firma zainwestowała w InventionMed SA, w efekcie zyskując udział w akcjonariacie swojego partnera biznesowego na poziomie 50 proc. Obecnie spółka intensyfikuje działania związane z budową dwóch inwestycji B+R w Bydgoszczy.

SoftBlue SA notuje wzrost sprzedaży o ponad 47% w III kw. br.

– Za nami udane trzy kwartały, które zamykamy przychodami netto ze sprzedaży na poziomie ponad 3,22 mln. Daje nam to ponad 47 proc. wzrost w porównaniu rok do roku. W samym Q3 wypracowaliśmy 0,64 mln zł przychodów. Od stycznia do września zysk netto wyniósł ponad 0,55 mln zł. – informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue SA. – Ostatnie miesiące były pełne intensywnej pracy nad produktami własnymi, a także działaniami badawczo-rozwojowymi. Od kilku miesięcy skupiamy się m.in. na budowie dwóch inwestycji B+R – dodaje prezes SoftBlue.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktualnie SoftBlue zakupiło powierzchnię pod planowaną od kilku miesięcy budowę Centrum B+R dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Projekt ma na celu stworzenie rozwiązań ułatwiających racjonalne gospodarowanie wodą i zwiększenie efektywności zarządzania energią elektryczną. Rozpoczęcie budowy planowane jest w 2021. Na powstanie obiektu spółka otrzymała dofinansowanie z MFiPR w kwocie ponad 5,4 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 12 mln zł. To nie jedyny projekt inwestycyjny spółki. Firma wpiera swojego partnera biznesowego, InventionMed SA, w powstawaniu Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR. Obiekt będzie miał na celu wdrożyć rozwiązania umożliwiające kompleksowe szkolenie adeptów medycyny.

W minionym kwartale SoftBlue zawarło umowę na opracowanie i wdrożenie projektu Innowacyjna platforma konsumencka EcoScan. Program powstał w oparciu o niezależne metody badania rzeczywistego składu żywności. Projekt został dofinansowany kwotą ponad 2 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

W drugim półroczu firma nawiązała współpracę z Letus Capital. Spółki zawarły umowę licencyjną na korzystanie z innowacyjnego wyłącznika, działającego na podstawie komend głosowych w celu bezpiecznego monitorowania niebezpiecznych stref wokół infrastruktury technicznej.

We wrześniu SoftBlue skierowało prywatną emisję akcji do InventionMed i wyemitowało 19 mln akcji serii E w ramach kapitału docelowego po cenie 1,42 PLN za akcje. Tym samym spółka zwiększyła udział w akcjonariacie InventionMed z blisko 30 do 50 proc. Jednocześnie InventionMed objęło 19 mln akcji SoftBlue. Decyzję o skupie akcji podjęto z uwagi na pokrewny profil działalności obu firm i wspólnie prowadzone projekty. Firma IT uruchomiła również program motywacyjny, w ramach którego wyemitowała 2,6 mln warrantów subskrypcyjnych imiennych serii D, z czego 1,2 mln warrantów zamieniła na akcje. Walory zostały objęte m.in. przez pracowników i współpracowników bydgoskiej firmy.

W tym samym miesiącu oferta SoftBlue została wybrana w przetargu prowadzonym przez Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zamówienie dotyczyło przede wszystkim opracowania i wdrożenia systemu informatycznego wspierającego procesy zarządcze AMFN. Wartość zamówienia wyniosła ponad 1,7 mln zł. Umowa zostanie sfinalizowana w 2021.

To nie jedyny kontrakt jaki zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Obecnie spółka zawarła istotne umowy w ramach projektu Wprowadzenie nowoczesnych e-Usług w podmiotach leczniczych nadzorowanych przez Ministra Zdrowia.

– Na bieżąco pracujemy nad tym, aby konsekwentnie rozwijać nasze produkty własne, w tym system mobilnych głowic pomiarowych AirDron, który przez okrągły rok mierzy stan zanieczyszczeń powietrza w wielu gminach i miastach Polski. Chociażby ostatnio zapewniliśmy pomiary gospodarstw w Lidzbarku. Czujniki maszyny wykonały pomiar pod analizę zawartości szkodliwych związków, w tym PM10, PM2,5, PM1. Wstępnie odnotowaliśmy spalanie złej jakości węgla oraz wykorzystywanie kotłów węglowych, które nie spełniają już obowiązujących norm – komentuje Michał Kierul.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKonsorcjum PGE i PGNiG chce nabyć aktywa Fortum wyłącznie w Polsce
Następny artykułDevelia miała 14,22 mln zł zysku netto, 26,39 mln zł zysku EBIT w III kw. 2020
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here