Naga MarketsSoftblue po opracowaniu prototypu urządzenia do higieny rąk “Covid-Watch” rozpoczyna jej produkcję na skalę masową, podała spółka. Urządzenie na skalę komercyjną będzie dostępne jesienią 2020 r.

Softblue rozpoczyna produkcję urządzenia do higieny rąk

“Covid-Watch to urządzenie elektroniczne, które monitoruje czas mycia dłoni i odmierza czas 30 sekund – który zgodnie z zaleceniami wirusologów – jest czasem wskazanym do skutecznej i prawidłowej higieny dłoni. Urządzenie jest proste w montażu, posiada certyfikat CE, bezdotykowe i wyposażone w sygnalizator” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podaje spółka, urządzenie tworzone było z myślą o służbie zdrowia (np. szpitalach, przychodniach, klinikach czy instytucjach oświatowych (np. szkoły, żłobki, przedszkola) jak również miejscach dużej kumulacji ludności (np. stacje benzynowe, restauracje, centra handlowe), natomiast urządzenie równie dobrze będzie mogło zostać nabyte przez osoby prywatne, przedsiębiorców czy instytucje państwowe lub samorządowe.

“Spółka w przypadku komercyjnego sukcesu w Polsce nie wyklucza uruchomienia sprzedaży zagranicznej. Urządzenie na skalę komercyjną będzie dostępne jesienią tego roku, natomiast do końca sierpnia zostanie uruchomiona przedsprzedaż urządzenia, podczas której będzie możliwość zamówienia Covid-Watch. Wtedy też emitent zaprezentuje cenę urządzenia” – czytamy dalej.

SoftBlue powstało w 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency). Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here