Naga MarketsSoftBlue pozyskało 10 mln zł z emisji akcji. Wartość wpłat przekroczyła 26 mln zł
Michał Kierul, prezes SoftBlue

Notowane na NewConnect SoftBlue SA z publicznej emisji akcji z Prawem Poboru pozyskało 10,29 mln zł i dokonało przydziału wszystkich Akcji Oferowanych. Wartość wpłat wyniosła 26,24 mln zł. Liczba zapisów podstawowych to 1287.

  • Środki te firma z sektora IT przeznaczy na rozwój oferty Internetu Rzeczy z obszaru Przemysłu 4.0.
  • Obecnie głównym projektem realizowanym przez bydgoską spółkę jest budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi.

SoftBlue informuje o pozyskaniu 10 mln zł finansowania

– 12 lutego zakończyliśmy publiczną emisję akcji na zasadach Prawa Poboru. Zainteresowanie akcjonariuszy było ogromne. W efekcie kwota wpłat ponad dwukrotnie przekroczyła wartość Oferty, osiągając wartość 26,24 mln zł. Efektem tego jest 92,65 proc. redukcja. informuje Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue. – Cieszymy się, że obecni i nowi akcjonariusze SoftBlue obdarzyli nas zaufaniem i wierzą w realizowany przez nas model biznesowy. Zgodnie z harmonogramem Oferty – 23 lutego – odbył się przydział Akcji Oferowanych. Liczba zapisów podstawowych wyniosła blisko 1300. Osobiście skorzystałem z przysługującego mi  Prawa Poboru. W ofercie wziął udział też nasz partner biznesowy, firma InventionMed dodaje prezes zarządu SoftBlue.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podwyższenie kapitału zakładowego firmy obejmowało emisję nie więcej niż 46 801 250 akcji serii F po cenie emisyjnej 0,22 zł za jedną akcję.

Z emisji akcji pozyskaliśmy ponad 10 mln zł. Lwią część środków przeznaczymy na rozwój i marketing naszego najnowszego projektu Autonomous Data Controler. To zaawansowany i innowacyjny system, służący do racjonalnego zarządzania produkcją i energią. Główną zaletą rejestratora danych jest to, że pozwala on firmom przemysłowym zmniejszyć ilość energii i w efekcie znacząco wpływać na obniżenie generowanych kosztów – mówi Michał Kierul.

Oferta IoT SoftBlue obejmuje również rozwiązania służące ochronie środowiska, w tym systemy antysmogowe: Smogobus oraz AirDron. Z drona antysmogowego na terenie Polski obecnie korzysta kilka jednostek samorządowych. System dzięki wbudowanym specjalistycznym czujnikom nadzoruje i analizuje stan zanieczyszczenia powietrza na terenie miast.

Aktualnie bydgoska firma koncentruje się na budowie własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Zakończenie budowy zaplanowane jest na Q4 2022 roku.

SoftBlue SA to innowacyjna spółka, która powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju. SoftBlue prowadzi szereg działań mających na celu udogodnienia dla społeczeństwa oraz ochronę środowiska. Spółka opracowała między innymi autorskie systemy w dziedzinie ochrony powietrza np.: SoftBlue Airdron.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here