Naga MarketsSoftBlue 275% od marcowych dołków. Rozmowa z prezesem, Michałem KierulemNotowana na NewConnect spółka SoftBlue wypracowała ponad 5 mln zł przychodu netto ze sprzedaży w 2019 roku. Ostatnio cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów, a jej akcje odbijają o 275% od marcowych dołków. Gościem Comparic24.tv jest prezes zarządu SoftBlue, Michał Kierul, który opowiada o zeszłorocznych wynikach oraz czerwcowej decyzji o udzieleniu spółce pożyczki w wysokości 2 mln zł.

  • SoftBlue ma umowę pożyczki na kwotę do 2 mln zł, której udzielił jej Prezes Zarządu, Michał Kierul. Środki te mają wzmocnić płynność finansową spółki
  • SoftBlue wypracowało ponad 5 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w 2019 roku
  • Obecnie SoftBlue wspiera realizację bydgoskiego Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rozszerzona rzeczywistość)

SoftBlue: Wyniki za 2019 rok oraz pożyczka na kwotę 2 mln zł

2019 rok zakończyliśmy z wynikami finansowymi na oczekiwanym poziomie. W tym czasie wypracowaliśmy przychody netto ze sprzedaży na poziomie ponad 5 mln zł. Wiele środków zainwestowaliśmy w rozwój nasz, jak i naszych spółek zależnych – SoftBlue Mobility i Milisystemmówił Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue.

przez co osiągnęliśmy stratę w wysokości 0,62 mln zł. Inwestowanie w biznes i jego rozwijanie to nasze główne cele. Dlatego w 2019 zawarliśmy szereg kontraktów biznesowych, co pozytywnie przełożyło się na naszą kondycję finansową już w widocznym pierwszym kwartale – dodawał Michał Kierul.

Softblue SA, notowana na NewConnect firma IT, ma umowę pożyczki na kwotę do 2 mln zł, której udzielił jej Prezes Zarządu, Michał Kierul. Środki te mają wzmocnić płynność finansową spółki i umożliwić jej kontynuację inwestycyjnego rozwoju. Wypłaty będą dokonywane w transzach – w zależności od potrzeb projektowych spółki. Całkowita spłata ma nastąpić w ciągu jednego roku, ale nie wyklucza się możliwości wydłużenia spłaty. Bydgoska firma na bieżąco realizuje projekty z dziedziny nowych technologii – na rynku polskim i na arenie międzynarodowej.

SoftBlue powstało w 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency). Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here