Naga MarketsGrudzień na rynkach kojarzy się nie tylko z Rajdem Św. Mikołaja ale i przede wszystkim… nowym rokiem. Z powodu przerwy świątecznej na wielu parkietach handel wydaje się być nieco przytłumiony, a pierwsze skrzypce grają podsumowania i prognozy na kolejne dwanaście miesięcy. Analitycy Societe Generale wskazują najlepsze ich zdaniem pomysły inwestycyjne na nadchodzący rok. 


Long EURUSD

Eurodolar nie będzie najlepszym wyborem jeżeli chodzi o długie pozycje w euro. Analitycy Societe Generale wolą korzystać ze zmienności NOK, SEK, CZK czy PLN. Wszystkie z wymienionych walut powinny zostać kupione w parze z dolarem bądź wrażliwymi walutami europejskimi – GBP oraz CHF. Jednak po kilku miesiącach słabszej kondycji euro SocGen oczekuje, że wzrosty wyceny waluty będą kontynuowane. To wciąż stosunkowo tania waluta, a rosnące rentowności niemieckich Bundów wspierają byki obecne na euro – czytamy w dzisiejszej publikacji Societe Generale.

Long AUDNZD

Cross tkwi w przedziale zmienności od 1.00 do 1.15 od ponad czterech lat, lecz cykl rynku surowców wskazuje na to, że AUDNZD ma spore szanse na wybicie tej konsolidacji w najbliższych miesiącach. Prognozy rynkowe wskazują, że RBA ma większe szanse na zaostrzenie swojej polityki monetarnej niż RBNZ co dodatkowo będzie wpierało popyt na AUD.

Short USDCAD

Warunki gospodarcze w Kanadzie uległy dosyć znaczącej zmianie w ostatnim roku. Spora poprawa jaką obserwowaliśmy w pierwszej połowie 2017 została zastąpiona przez nieco gorsze drugie półrocze, lecz mimo to nadal jesteśmy byczo nastawieni w stosunku do CAD – przekonują analitycy Societe Generale.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Retoryka Bank of Canada staje się coraz bardziej jastrzębia, podobnie jak sentyment rynku w stosunku do CAD. Societe Generale jest zdania, że sprawiedliwa wycena USDCAD bliższa jest poziomowi 1,20 niż obecnemu 1,2660.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here