Naga MarketsBank of Japan, Author: OiMax
Creative Commons Attribution License

Societe Generale spodziewa się, że Bank of Japan zaprezentuje jutro dalsze rozwiązania luzowania jakościowego w postaci zwiększenia bazy monetarnej o kolejnej 10 bilionów jenów w celu ochrony przed najbardziej ryzykownymi aktywami.

„Spotkanie BoJ z całą pewnością będzie bardziej ekscytujące od posiedzenia FOMC zaplanowanego na ten sam dzień i przyniesie spore szanse na wsparcie rajdu USD/JPY” – dodaje SocGen.

„Silne odczyty amerykańskich payrolls powinny pomóc rentowności obligacji skarbowych odbić się w górę, a jeżeli wydarzenia na Ukrainie nie wyzwolą szerokiej awersji do ryzyka, wtedy powstaną idealne warunki do przepchnięcia USD/JPY ponad poziom 104.” – przewiduje Societe Generale.

Z technicznego punktu widzenia 23,6% zniesienia Fibo utworzyło lokalny opór, od którego na wykresie dziennym para odbijała już kilkukrotnie. Przenosząc się jednak na wyższy TF (tygodniowy), zauważamy, że w średnim terminie na parze ciągle trwa dynamiczny rajd wzrostowy i obecnie znajdujemy się w trakcie korekty w dół. Czy posiedzenie BoJ będzie wstanie wybić świece dzienne powyżej 23,6% zniesienia wewnętrznego Fibo i następnie otworzyć drogę w stronę 104.00 znajdującego się na 61,8%?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here