Naga Markets„Stawki amerykańskich, jednorocznych obligacji skarbowych  zatrzymały się w bardzo wąskim przedziale latem zeszłego roku. Jednak piątkowy raport dotyczący zatrudnienia poważnie testuje dolną część tego zakresu” – zauważa SocGen we wczorajszej nocie klienckiej.

Dane o zatrudnieniu okazały się naprawdę bardzo solidne – pokazując, że wzrasta w nieco szybszym tempie niż przewidywano oraz kontynuację spadku stopy bezrobocia. Nie możemy jednak zapominać o ciągłej redukcji dynamiki płacowej dostarczającej FOMC jeszcze więcej powodów do utrzymania swojego obecnego podejścia do polityki pieniężnej.

Wpływ na DXY oraz USD/JPY:

Indeks DXY dolara amerykańskiego podąża za jednorocznymi obligacjami skarbowymi USA w ostatnim czasie – ryzyko przebicia niżej staje się jednak coraz wyraźniejsze” – dodaje Societe Generale.

Bardzo podobny obraz można zaobserwować patrząc na wykres porównujący 10-letnie obligacje skarbowe do poziomu cen pary walutowej USD/JPY. Jedyna dobra wiadomość dla niedźwiedzi to fakt, że USD/JPY nadal czuje się bardzo komfortowo na poziomie 101.00. Jeżeli jednak ostatni spadek 10-letnich obligacji do poziomu 2,6% zostanie pociągnięty niżej (do 2,5%) wtedy dolar do jena może również podążyć w dół.

W związku z tym Societe Generale nadal przemawia za krótkimi pozycjami na JPY – przynajmniej tak długo jak USD/JPY trzyma się okolic 101.00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here