Naga Marketslogo-societe-generale-1Jak zauważają analitycy Societe Generale, USD/CAD uformowało w ostatnich dniach formację spadającej gwiazdy, której umiejscowienie również jest nieprzypadkowe. Górne ograniczenie kanału wzrostowego zatrzymało byki, które w tym momencie coraz bardziej wydają się wątpić w dalsze wzrosty pary. Czy USD/CAD ma szanse na kontynuację trendu?


Po przetestowaniu długoterminowego wsparcia na 1,2400, USD/CAD pokazało siłę i dotarło aż do okolic 1,36. Sprzyjało temu osłabienie się CAD w związku z wciąż niepewną sytuacją na rynku ropy.

Para obecnie testuje wsparcie na poziomie ostatnich dołków – 1,3400. W tym miejscu możliwa jest reakcja ze strony popytu ponieważ krótszy tydzień na rynkach (spowodowany wydłużonym weekendem w Stanach Zjednoczonych) sprzyja księgowaniu zysków. Mimo wszystko, utrzymujemy umiarkowanie niedźwiedzie nastawienie do USD/CAD – przekonują analitycy Societe Generale.

usdcaddailyCodzienne komentarze makroekonomiczne, propozycje transakcji i setupy techniczne bezpośrednio na Twojej skrzynce mailowej skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego usługi FxWatcher >>>

Para może skorygować ostatnie spadki, jednak wybicie poprzednich szczytów jest mało prawdopodobne w ocenie SocGenu. Znacznie bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest powrót w okolice 1,3260 i przetestowanie wsparcia na poziomie umiejscowionych tam dołków – czytamy w dzisiejszym komentarzu. Dopiero potwierdzony powrót ceny powyżej 1,3580 będzie oznaczać powrót byka na wykres USD/CAD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here