Naga Markets

Societe Generale bierze udział w testowaniu cyfrowego euro wraz z Europejskim Bankiem Centralnym. Instytucja ta poszła o krok dalej, rozszerzając własne usługi związane z zarządzaniem krypto aktywami. Ogłosiła ona bowiem uruchomienie powiernictwa dla managerów funduszy kryptowalutowych. 

Societe Generale uruchamia powiernictwo dla managerów funduszy kryptowalutowych

Znany francuski bank inwestycyjny zamierza rozszerzyć własne usługi związane z wirtualnymi walutami poprzez swoją spółkę zależną – Security Services. Jego klienci zarządzający kryptowalutowymi funduszami mogą teraz wybrać tę instytucję, jako powiernika, czy rzeczoznawcę. Nowo uruchomione narzędzia biorą sobie za cel ułatwienie dodawania wirtualnych walut do portfeli inwestorów instytucjonalnych. Najnowszym klientem Societe Generale jest licencjonowana firma zarządzająca aktywami we Francji oferująca dwa denominowane w EUR produkty cyfrowe – Bitcoina (BTC) i Ether (ETH), a także instrumenty pochodne. 

,,Łącząc doświadczenie Societe Generale w zakresie innowacji z umiejętnościami technicznymi Arquant Capital, poszerzamy możliwości SGSS, aby sprostać potrzebom dywersyfikacji zarządzających aktywami” – podkreślił David Abitbol (dyrektor Societe Generale Securities Services).

Societe Generale Security Services znajduje się obecnie w TOP 10 największych powierników na świecie oraz TOP 3 największych powierników w Europie. Bank ten świadczy usługi powiernicze dla 3 312 funduszy. Posiada 22 lokalizację na całym świecie, a wartość jego aktywów przekracza 4,2 bln dol. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Dotychczasowe doświadczenia z technologią blockchain

Societe Generale należy do grona instytucji, które wraz z Europejskim Bankiem Centralnym testują cyfrowe euro. W przeszłości ten sam bank wyemitował również euroobligacje, wykorzystując do tego Ethereum. Proponował również pożyczki w stablecoinie DAI. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMaraton banków centralnych dobiegł końca. Rynek czeka na odczyt indeksów PMI
Następny artykułZłoto tanieje, banki centralne podnoszą stopy procentowe, USD dominuje na FX
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here