Naga Marketslogo-societe-generale (1)Zdaniem analityków Societe Generale długa pozycja na parze USD/CAD może być w pierwszej połowie roku najlepszą transakcją pod względem stosunku R:R wśród wszystkich walut G10. Poniżej prezentujemy argumenty SocGen stojące za tą tezą oraz wykres dolara amerykańskiego do kanadyjskiego.


USD/CAD posiada najsilniejszą korelację ze zmianami cen ropy niż jakakolwiek inna para z USD. Co więcej Loonie w ostatnim czasie świetnie podąża za apetytem na ryzyko oraz zmiennością FX. Jeżeli przed nami bardzo nierówny i pełen niespodziewanych ruchów rok, wtedy CAD powinien być jedną z najbardziej przemieszczających się walut.

„Co więcej, nawet jeżeli ceny ropy nie będą nadal się osuwały, to w Kanadzie znajduje się wystarczająca liczba przedsiębiorstw uzależnionych od cen energii – negatywnych efektów gospodarczych na pewno więc nie zabraknie” – tłumaczy Societe Generalne.

Podobno tylko 3 z 59 respondentów ankiety Bloomberga opowiedziało się za przebiciem przez USD/CAD poziomu 1.20 do końca roku. Scenariusz ten tak naprawdę możliwy jest natomiast w przeciągu najbliższych tygodni, a co dopiero za niespełna 12 miesięcy. Wzrosty w połowie ubiegłego roku wyraźnie zwiększyły swoją dynamikę (żółty prostokąt na poniższym wykresie W1).

USDCADWeekly

Nic nie wskazuje na to, że przy tak silnym USD i wrażliwym na ceny ropy CAD, cokolwiek jest w stanie zatrzymać obecne rajdy. Pierwszy istotniejszy opór rozrysowuje się na 1.19760. Najwięksi optymiści mają chrapkę nawet na szczyt z 2009 roku powyżej 1.30 – tak daleko idące zapały warto jednak jak na razie ostudzić.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here