Naga Marketslogo-societe-generale-1Choć tydzień na rynkach jeszcze się nie skończył, a popołudniowa publikacja raportu non-farming payrolls może sporo zmienić na wykresie, nie można nie zauważyć wzrostów jakie od dwóch dni mają miejsce na EUR/USD. Ostatnie dwie świece na wykresie dziennym powodują spore zamieszanie w dotychczas niedźwiedzich analizach głównej pary walutowej. Czy szykuje się duża korekta na EUR/USD?


Para prztestowała niedawno dolne ograniczenie kanału spadkowego wyrysowanego od sierpnia 2015. Test ten wpasowuje się w nasze wcześniejsze prognozy kontynuacji ruchu spadkowego – informuje SocGen.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Wykres dzienny wygląda jednak na klasyczne wypełnienie formacji podwójnego dna, które powinno przynieść większą korektę EUR/USD. Ruch powrotny osiągnął już poziom 1,06, co sprawia, że prawdopodobieńśtwo kontynuacji wzrostów jest wysokie. Mimo to, należy mieć na uwadze sytuację na wykresie miesięcznym, która jasno wskazuje na fakt, że cena pozostaje poniżej dolnego ograniczenia wielomiesięcznego kanału wzrostowego.

Dopóki cena nie powróci powyżej niebieskiej linii trendu wzrostowego, dopóty nie możemy być pewni wzrostów EUR/USD
Dopóki cena nie powróci powyżej niebieskiej linii trendu wzrostowego, dopóty nie możemy być pewni wzrostów EUR/USD

Wzrosty, któe ostatnio obserwujemy mogą być próbą testu pokonanego kanału i dopóki cena nie przekroczy okolic 1,0860 dopóty nie może być mowy o korekcie na wykresie – podsumowuje Societe Generale.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here