Naga Marketslogo-societe-generale (1)Średni ruch na EUR/USD od 1999 wynosił 10 dużych figur rocznie (przykładowo w 2012 roku zakres wynosił zaledwie 2 duży figury, w 2003 był natomiast szerszy o 19). EUR/USD zakończyło 2014 na poziomie 1.21 i w przeciągu pierwszych kilku dni nowego roku zdążyło się osunąć już o 3 duże figury. Co więcej kierunek Edka w pierwszym tygodniu roku zazwyczaj przekłada się na ruchy w dalszych jego okresach – było tak w 13 z 16 ostatnich przypadków.

Oczywiście statystyki tego typu nie muszą mieć żadnego pokrycia z rzeczywistością. Patrząc jednak na poprzedni rok nagła zmiana scenariusza w bieżącym i silne wzrosty na EUR/USD wydają się jak na razie mało prawdopodobne. Prognozy Societe Generale wynoszą obecnie 1.14 na koniec 2015.

b66

Jedynym zaburzeniem dla niedźwiedzich scenariuszy co do wspólnej waluty mogą być odbicia po styczniowym posiedzeniu ECB oraz greckich wyborach. Powyższe wykresy udowadniają nawet najbardziej zapalonym niedźwiedziom, że rynek stara się wyprzedzić samego siebie. Jeżeli do końca tygodnia nie zobaczymy osłabienia na rynku akcji oraz obligacji, wtedy ruchy na EUR/USD będą uzależnione od dywergencji polityk monetarnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here